Skip navigation

OK2RKB | ENG · GER · RUS · FRA · POL · HUN · SPA | Main · Pos · Neg · IE+ · IE- · Prn · Pda · CSSoff

OK2PPK » Ovládání » Testovací výpisy » Popis | ---

Testovací stránky

Popis

Testovací stránky jsou určeny pro moji kontrolu správnosti zobrazení a funkčnosti jednotlivých prvků, které jsou na webu na ostatních stránkách používány. Jejich obsah je tvořen náhodnými pokusnými texty bez nějaké další informační hodnoty. Testovací stránky používám při úpravách webu a nemám důvod je nějak skrývat, takže je ponechávám volně přístupné, ikdyž pro většinu návštěvníků tohoto webu asi nemají žádné využití.

Testovací stránka (pozitivní)

Je určena pro kontrolu správnosti zobrazení a funkčnosti sestavování většiny prvků, které jsou dále používány někde na stránkách, nebo je možné je na stránkách použít. Při standardní volbě vzhledu stránek je pro obrazovku nastaveno základní pozitivní zobrazení se světlým pozadím a tmavým písmem.

Testovací stránka negativní

Obsahuje stejné prvky jako pozitivní testovací stránka, ale pro obrazovku jsou linkovány stylové předpisy s negativním zobrazením se světlým písmem na tmavém pozadí, určené primárně pro stránky s fotogaleriemi.

Upozorňuji, že pokud uživatel vnutí sestavovači stránek natvrdo pozitivní nebo negativní vzhled, potom se testovací stránky mohou zobrazit jen v předvoleném nastavení a rozlišení pozitivní/negativní v menu ztrácí význam. A dále pozitivní a negativní vzhled se uplatňují pouze pro medium typu obrazovka, pro medium tiskárna a handheld není negativní vzhled v připravených stylových předpisech vůbec vytvořen a používá se pouze vzhled pozitivní.

Testovací stránka textová

Slouží pro kontrolu schopnosti sestavovače stránek změnit typ odesílaných dat z HTML na jiný. Zkušební stránka je odeslána jako obyčejný textový soubor ve znakové sadě Unicode v kódování UTF-8.

Testovací fotogalerie

Na testovací stránce jsem si nejprve vystačil pro zkoušení obrázků se dvěma fotkami a z nich vytvořenými třemi variacemi obrázků (pro úplnost ty dvě fotky jsou z Vysočiny a jsou to pohledy od obce Kobylnice směrem k rozhledně na Horním lese nad Vírem). Pro zkoušení fotogalerie bylo potřeba vytvořit větší sadu obrázků, posbíral jsem tedy narychlo pár obrázků, co jsem měl zrovna ve foťáku na kartě, a seskládal z nich jednu fotogalerii. Rozměry a popisky byly zvoleny výhradně za účelem odladění vzhledu, takže některé obrázky se opakují i v jiných rozměrech nebo výřezech vícekráte, popisky sloužily hlavně při ověřování pozicování náhledů, takže jsou v nich uvedeny stále rozměry náhledů, a to ikdyž se vypisují v plném zobrazení, několik obrázků má jen náhledovou velikost a tvoří je hrst barevných čar opět pro kontrolu zarovnání náhledů apod. Celá sada obrázků je využita jednak na testovací stránce v části zobrazení bloku více obrázků, a pak hlavně v testovací fotogalerii.

Opět jen pro úplnost - fotky v testovací fotogalerii pochází z větší části z okolí Provodova (z kopců nad Provodovem směrem k Želechovicím), tunel je z Ludkovic a měl být kdysi součástí nedokončené Baťovy silnice ze Zlína do Luhačovic, rybník a měsíc jsou z Běleče nad Orlicí a barák je místo, kde svého času měl své sídlo náš radioklub v Brně-Líšni.

Nahoru