Skip navigation

OK2RKB | ENG · GER · RUS · FRA · POL · HUN · SPA | Main · Pos · Neg · IE+ · IE- · Prn · Pda · CSSoff

OK2PPK » Fotky » Rádiový orientační běh » ROB LTT Svratouch 15.-22.8.2020 | ---

Foto z letního soustředění SK Radiosport

15.-22. srpna 2020, rekr. stř. Naděje, Svratouch

Popis

Fotogalerie: rob200815

Zdroj obrázků: OK2PPK, Canon EOS90D

Galerii sestavil: OK2PPK 19. března 2021

Počet obrázků: 746

Poznámky k fotogalerii:

V roce 2020 jsme se po osmi letech vrátili s letním oddílovým soustředěním ROB znovu do okolí Svratouchu do rekreačního střediska Naděje. Původně jsme zde měli už koncem května pořádat Mistrovství ČR, které ale nakonec padlo kvůli covidovým opatřením. Stejně jako v minulých letech s námi na letní soustředění vyrazila i reprezentace SR.

Sraz byl v sobotu odpoledne a po ubytování byla na rozběhání a vyzkoušení radií postavena krátká trať ze tří vysílačů na každém pásmu (stavitel Pavča). Jen co se závodníci vrátili z lesa, tak začalo hřmít a následný liják nás s večerním zahájením soustředění zahnal do jídelny.

V neděli dopoledne nás čekalo už zase příjemné polojasné počasí a klasika 2m od Stehly. Při stavbě dopoledního závodu nám krapet zatrnulo, když se ukázalo, že jeden ze stavěčů si vzal omylem jinou kontrolu a už zmizel do lesa a nebylo na něj spojení. Ale nakonec vše dopadlo dobře, stavěči se v lese potkali a kontroly si prohodili zpět. V lese se za těch 8 let o poznání změnily porosty i cesty, přibyla zcela nová asfaltka od Karlštejna a s něčím zase zamávala těžba kvůli kůrovci. Na odpoledne připravil Jirka dvoukolové sprinty se startem u horního tábora a po večerním vyhlášení ještě Peter stavěl noční OB. Večer pak začaly první problémy s vodou - kombinovaná spotřeba sprch a myčky v kuchyni dávala zabrat vodárně a výsledkem byl pokles tlaku a vypadávající jistič.

Dopoledne v pondělí se běžela klasika 80m, kterou stavěl Míra, start byl na rozcestí u spodní chatkové oblasti. Odpoledne jsme se pro změnu se startem Míšiny krátké tratě 2m přesunuli na opačnou stranu mapy na asfaltku od Karlštejna. Před večeří trochu zabouřilo, ale bouřka prošla bokem a nad Nadějí zůstalo polojasno.

Počasí se nakonec v noci opravdu pokazilo a v úterý od rána pršelo. Lídin úterní dopolední foxoring jsme tak stavěli za deště, ale závodníci měli nakonec štěstí, déšť před startem přešel. Odpoledne se pak na Peterův dvouokruhový sprint ukázalo i sluníčko. Večer se běžel jihomoravský krajský přebor v nočním ROB, tratě jsem na něj dle dohody před soustředěním navrhoval já. Poněkud nám do toho zase vstoupil šotek, jeden ze stavěčů si spletl rozcestí a kontrola 5 se tak přesunula o kus vedle, než bylo zamýšleno, a dále pak když si první doběhnuvší závodník chtěl vyčíst čip, tak vyčítačka jen pípla a chcípnula (vybité akecy).

Ve středu dopoledne se u horního tábora běžely štafety (stavitel duo Míša a Pavča). Odpoledne se pak běžela Míšina krátká trať 2m doplněná o několik OB kontrol. Večer pak následovaly OB sprinty po táboře.

Ve čtvrtek bylo slunečno a odpoledne až pařák. Na dopoledne postavila Pavča krátkou trať 80m s přidanými OB kontrolami. Odpoledne pak následoval Martinův triarob. Ten začínal paralelními sprinty u horního tábora, pak následoval překážkový běh, při kterém se závodníci přesunuli až k rybníku Chochol, kde následoval poslední úsek - plavání. Pro vodě neholdující byla zvláště kategorie bez tohoto úseku. Nakonec naštěstí organizátory napadlo, že nechat závodníky ihned po doběhu naskákat do vody není nejlepší nápad, a tak před plaváním byla na břehu rybníka přidána zpomalovací pasáž na vychladnutí, kde nejprve každý musel složit rozstříhanou mapu. Odpolední program byl časově hodně naknop - v době, kdy se od rybníka vraceli poslední účastníci triarobu, tak už začínala hra Tmou. Ta měla první část určenou pro všechny, která končila večeří, a do noci pak pokračovala druhou částí už bez nejmladších.

Pátek dopoledne se běžel foxday, neboli les plný lišek. Jeho návrhu se chopili Peter s Mírou. Odpoledne pak postavil Peter trojokruhové (80m, OB, 2m) sprinty. Večer se po vyhlášení začala balit technika a byl táborák.

Druhá sobota byla posledním dnem soustředění. Dopoledne se běžel OB, který připravil Forest, a postupně jsme balili a vyklízeli ubytování. Část účastníků se průběžně rozjela domů, takže poslední vyhlášení před obědem bylo už v poněkud komornější sestavě.

Níže jsou na prohlédnutí fotky ze soustředění.

Náhled obrázků - stránka 1/47

(1) Letní soustředění ROB 2020 na Naději. Společná fotka účastníků.

(2) Svratouch, rekreační středisko Naděje.

(3) RS Naděje.

(4) RS Naděje.

 

(5) RS Naděje.

(6) RS Naděje.

(7) RS Naděje.

(8) RS Naděje.

 

(9) RS Naděje.

(10) RS Naděje.

(11) RS Naděje.

(12) RS Naděje.

 

(13) RS Naděje.

(14) Sobota 15.8., odpolední rozeběh. Mapa.

(15) Sobota, odpolední rozeběh.

(16) Sobota, odpolední rozeběh.

 

Obrázek 116 z celkem 746, délka stránky 16, nalezeno obrázků 16. Řazeno vzestupně.
Stránka << | < | 1 2 3 4 5 | > | >>. Stránkování 16 | 32 | 64. Pořadí vzestupně | sestupně.
Šířka galerie 3 | 4 sloupce.

Nahoru