Skip navigation

OK2RKB | ENG · GER · RUS · FRA · POL · HUN · SPA | Main · Pos · Neg · IE+ · IE- · Prn · Pda · CSSoff

OK2PPK » Fotky » Rádiový orientační běh » ROB KP Rudka u Kunštátu 21.6.2020 | ---

Foto z oblastní soutěže JM kraje 80m a 2m

21. června 2020, Rudka u Kunštátu

Popis

Fotogalerie: rob200621

Zdroj obrázků: OK2PPK, Canon EOS90D

Galerii sestavil: OK2PPK 23. června 2020

Počet obrázků: 116

Poznámky k fotogalerii:

Druhá z kvůli covidu zrušených oblastek, původně plánovaných na březen, se nakonec uskutečnila až na úplném začátku léta v Rudce u Kunštátu, a její organizace se ujali Stehla s Bětkou. Počasí se tentokráte moc nevyvedlo, celý týden před závodem byl hodně uplakaný a nedělní ráno nebylo o moc lepší. Nakonec měli ale závodníci jakžtakž štěstí a v době začátku startů déšť ustal. Účast byla s ohledem na počasí a fakt, že informace o konání soutěže vybublala na povrch až 2 týdny před akcí na soustředění v Suchém, celkem slušná.

Ke kontrolám, co jsem stavěl, můžu dodat asi toto. 83 byla oproti zákresu tak o 50m více SZ směrem. Měli jsme za úkol pokud možno ty 80ky nějak více zašít, aby na 2m nebyly moc vidět, tak jsem ji dal do místa, kde bylo více nějakých terénních vlnek a smrčků. 21 byla blíže k té cestě pod ní, nad ní byla oplocenka, měl jsem 10 let starou mapu, kde v tom místě měl být les a v dešti nebylo pořádně vidět, jak daleko ta oplocenka sahá, tak jsem to dal raději tak, aby se tam dalo dostat nějak rozumně zespodu, kdyby to shora bylo celé zadrátované. A u 85 mi bylo jasné, že na 2m asi kolem budou courat lidi a bude to zdaleka vidět, ale nevymyslel jsem nic lepšího, kam bych to v tom naprosto přehledném vysokém lese bez podrostu více zastrčil, a až do těch bažinek jsem to cpát nechtěl. Na 2m tak pár lidí mělo oraženo i 85 nebo 83.

Kdo máte zájem, tak tady jsou z toho na prohlédnutí fotky.

Náhled obrázků - stránka 1/8

(1) Ráno se scházíme u hřiště v Rudce. Počasí na stavění nic moc, od noci prší.

(2) Stavět jdeme ve třech, Stehla jede na 4 kontroly na straně u Kunštátu a Újezda, Tom míří za Kříb a k Nýrovu a na mě zbyl střed mapy.

(3) Mapa, podle které jsem stavěl kontroly. Je to ta starší s revizí z r.2010, takže ty porosty se za tu dekádu už poněkud změnily.

(4) Kontrola 83. Byla oproti zákresu myslím tak o 50m více SZ směrem, v mapě jsem měl zelenou barvou popisu překryté detaily toho svahu, tak se mi tam blbě odhadovala poloha.

 

(5) Kontrola 21. Byla na rozhraní porostů nad cestou, místo paseky shora byla totiž oplocenka a ráno v dešti jsem tam z cesty pořádně neviděl, kde ta oplocenka vlastně až končí, tak jsem to dal raději blíže k cestě pod kontrolou.

(6) Jo to už jsem si všiml, že ta cesta dále bude strašná, ale díky za upozornění.

(7) V této fázi jsem jen podle mapy věděl, že 85 má přijít někam vpravo dozadu a mezi mnou a kontrolou mají být nějaké mokřiny, takže tenhle pohled mě moc nepotěšil.

(8) Ještě že jsem nemusel pokračovat tudy.

 

(9) Tady se mi ulevilo, že les napravo, kde má být 85, ještě nezplanýrovali.

(10) Toto je fotka udělaná až odpoledne při balení, tímto směrem byla 85.

(11) Kontrola 85. Ano, měli jsme 80-kové kontroly pokud možno zašít, ale tady to moc nešlo.

(12) Toto je dofocené až odpoledne při balení, výhled z cesty, co šla kolem 85 a 21.

 

(13) Stejné místo jako předchozí fotka. Bez záruky správnosti - nalevo od středu na obzoru je vidět asi rozhledna na Podvrší, pak by tím směrem dole mohl vykukovat kousek Doubravic n.S. a napravo na tom kopci uprostřed by mohla být vidět část Obory.

(14) Kolečko vlčích máků vedle cesty kousek před kontrolou 85.

(15) A jsme zpět u hřiště u Rudky. Majáky pro 2m i 80m, cíl pro obě tratě byl také stejný.

(16) Máme tady prvního závodníka v cíli 2m.

 

Obrázek 116 z celkem 116, délka stránky 16, nalezeno obrázků 16. Řazeno vzestupně.
Stránka << | < | 1 2 3 4 5 | > | >>. Stránkování 16 | 32 | 64. Pořadí vzestupně | sestupně.
Šířka galerie 3 | 4 sloupce.

Nahoru