Skip navigation

OK2RKB | ENG · GER · RUS · FRA · POL · HUN · SPA | Main · Pos · Neg · IE+ · IE- · Prn · Pda · CSSoff

OK2PPK » Fotky » Rádiový orientační běh » ROB JTT Suchý 5.-7.6.2020 | ---

Foto z jarního soustředění SK Radiosport

5.-7. června 2020, Suchý - Athena

Popis

Fotogalerie: rob200605

Zdroj obrázků: OK2PPK, Canon EOS90D

Galerii sestavil: OK2PPK 19. června 2020

Počet obrázků: 284

Poznámky k fotogalerii:

První červnový víkend 2020 se na Suchém konalo, kvůli covidu opožděné, jarní soustředění našeho oddílu. Centrum bylo na Athéně. I přes nic moc předpověď počasí byla dost velká účast, kromě jiných dorazila opět početnější výprava z oddílu z Pardubic a konečně k nám mohli vyjet, díky právě otevřeným hranicím, i závodníci ze Slovenska. Čtyři naplánované oblastní závody tak počtem startujících byly už jako trochu menší MČR, ale naštěstí šlo spíše o plošně rovnoměrně obsazené kategorie, než o jednu s dlouhou šňůrou startujících, a tak se to myslím nakonec časově podařilo rozumně zvládnout i v tom dvouzávodovém denním režimu.

První závod na sobotní dopoledne připravil Hroudýs, byla to klasika 2m a s výjimkou jedné kontroly bylo vše ostatní umístěné do části mapy až za silničkou do Velenova. Našponovaný časový plán dostal hned zkraje ránu - když jsme dorazili na snídaní na nahlášených 7:30 tak nám provozovatel zařízení oznámil, že tato je až v 8. Půl hodiny sekery už se nám dohnat nepodařilo a start se tak posunul o 20 minut. Na sbalení jsme se domluvili, že Hroudýs stáhne hned po závodě 4 kontroly za silnicí, zbytek nás pak bude moci místo balení 2m rovnou stavět odpolední závod a poslední 2m kontrolu necháme běžet a někdo ji zlikviduje odpoledne až kolem ní půjde.

Odpoledne byl Míšin foxoring. Tam mě dala krapet zabrat stavba kontroly 2R, střed zákresu, co jsem měl na mapě, mi vycházel vpodstatě do středu toho nepříjemného suťovitého svahu. Tak nějak jsem to tam prolézal a hledal kam to dát, aby se tam někdo nezpřerážel, nakonec jsem kontrolu postavil pod svah šikmo bokem od něj. Během závodu byl podán protest kvůli posunutí cíle oproti zákresu v mapě, kdy Hroudýsovi šlo o to, že se s takovýmito změnami v poslední době potkal vícekráte a chtěl, aby se o takovýchto odchylkách proti pravidlům mluvilo a organizátoři si to při dalších závodech pak více hlídali. Navečer pak proběhlo vyhlášení výsledků z obou sobotních závodů.

V noci na neděli zapršelo a tak Martinova dopolední klasika 80m znamenala, že v části tratě zasažené těžbou dřeva se závodníci museli pohybovat po cestách, které těžké lesní stroje a déšť změnily na bahnité strouhy. Na odpoledne byly hlášeny silné deště a tak se posunul oběd o hodinu dříve a Martin musel vymyslet, jak dostat závodníky do lesa co nejdříve, tak abychom celý závod stihnuli do 12h. Takže závodníci dostali navíc, na krajských přeborech obvykle nevyužívané, i rychlé kontroly, a když jsem se konečně ze stavby tratě dostal na start, tak jsem tam uviděl řadu nafáborkovaných polí, po kterých se jak pešáci na šachovnici hnaní hodinovým strojkem v pravidlených intervalech posouvali závodníci směrem ke startovní čáře.

Perlička ze zákulisí dopoledního závodu - tak tentokráte jsem se zase jednou při stavbě tratě ztratil, naštěstí až po postavení poslední kontroly. Při postupu od kontroly 3 na 1 jsem nějak naznal, že mě ty totálně neschůdné bahnocesty už dál nebaví, a rozhodl jsem se, že prostě tudy už zpět od 1 směrem na start nejdu a že to raději obejdu od západu a zkusím to vzít po té hlavní cestě, která vypadala nejschůdněji. Říkal jsem si to je pohoda, maximálně po 1/4 kilometru musím pod kontrolou 1 narazit na tu hlavní cestu a ikdybych omylem uhnul o +-45st. bokem, tak ji nemohu nikdy minout. U kontroly 1 jsem se chvíli točil po lese než jsem našel místo, kde mi to připadalo, že už to je dost daleko od těch harvestorů, takže jsem si pak při odchodu nevšimnul, že ve skutečnosti vyrážím místo na západ někam směrem mezi Okrouhlou a Benešov. Sice se mi tam nějak nezdály pak porosty a pěšiny, ale vzásadě svah trochu klesal a stále jsem si říkal, to je dobrý, ještě kousek a už tady musí být ta cesta. Až jsem došel k nějakému gajblu s potokem, kde už mi bylo jasné, že sice vůbec nevím, kde jsem, ale zato moc dobře vím, kde nejsem - na mapě. Tak mi nezbylo než konečně vytáhnout buzolu a vrátit se zhruba směrem, kde jsem doufal, že se trefím zase zpět na severní okraj mapy u kontroly 1. Doma jsem na to pak koukal na turistickou mapu a dorazil jsem vlastně k tomu přítoku Okrouhlého potoka asi 1/2 km nad horním koncem mapy Suchý. To je tak, když chce člověk lážoplážo přetnout cestu a vyrazí přitom rovnoběžně s ní.

Odpoledne v neděli byl v plánu Mirkův sprint. Narazili jsme na jeden zádrhel s množstvím techniky. Jirka doplnil výbavu tak, že jsme byli schopni postavit s určitým omezením (např. není na to dost laminátů) jak klasickou trať s 6ti kontrolami, tak současně mít už připravenou na odpoledne sprintovou trať s dalšími 12ti kontrolami, vše na jednom pásmu. Počítali jsme s tím, že z 80m kontrol z dopoledne nepotřebujeme dostat zpět žádnou techniku, takže stavěči mohou jít nachystat sprinty a mezitím můžou závodníci teprve stáhnout dopolední trať. Jenže dopoledne se v lese použily navíc i rychlé kontroly a tak i při využití rezervního vysílače a s tím, že se na oba závody použil stejný maják, nám stále chyběly díly ještě k jedné kontrole. Takže nakonec se to řešilo tím, že se naplánovalo, že nám Martin stáhne co nejrychleji nejbližší kontrolu z rána a z ní pak doplníme chybějící věci.

Odpoledne byla snaha závod urychlit kvůli předpovídanému silnému dešti, startovat se tak mělo už ve 14h. Ale počasí se začalo kazit ještě předtím, a tak už během stavby tratě nás chytnul v lese déšť a kolem prošla bouřka. Závodníci měli kliku, že před startem se ukázalo sluníčko. Během sprintů pak sice několikráte na chvíli zapršelo, ale závod se mohl dokončit v poklidu.

Po vyhlášení se udělala fatální chyba, asi z důvodu radosti z postupného uvolňování proticovidových opatření se účastnící nechali odjet dříve, než se předalo zpět ubytování provozovateli Athény. A nastal problém, chyběl klíč od jedné z chatek a na některých místech zůstal po lidech neuklizený binec. Dost dlouho pak trvalo, než se podařilo problém s klíčem vyřešit.

Kdo máte zájem, tak tady jsou na prohlédnutí fotky ze všech čtyř závodů. Chybí v tom fotky z nedělního vyhlášení, v té době jsme stahovali trať, takže nebyl čas se věnovat focení.

Náhled obrázků - stránka 1/18

(1) Pátek navečer, penzion Athena.

(2) Athena.

(3) Athena.

(4) Pátek, zahájení.

 

(5) Zahájení.

(6) Zahájení.

(7) Zahájení.

(8) Zahájení.

 

(9) Sobota dopoledne, klasika 2m, stavitel Hroudýs. Pokyny.

(10) Klasika 2m, mapa.

(11) Klasika 2m, kontrola 2, jediná nebyla v části mapy za silničkou. Pod ní pod suťovým svahem pak byla odpoledne 2R.

(12) Klasika 2m, start a cíl byl naproti v lese za silničkou do Velenova.

 

(13) Klasika 2m, start.

(14) Klasika 2m, start.

(15) Klasika 2m, startovní koridor.

(16) Klasika 2m, start.

 

Obrázek 116 z celkem 284, délka stránky 16, nalezeno obrázků 16. Řazeno vzestupně.
Stránka << | < | 1 2 3 4 5 | > | >>. Stránkování 16 | 32 | 64. Pořadí vzestupně | sestupně.
Šířka galerie 3 | 4 sloupce.

Nahoru