OK2RKB | ENG · GER · RUS · FRA · POL · HUN · SPA | Main · Pos · Neg · IE+ · IE- · Prn · Pda · CSSoff

OK2PPK » Fotky » Rádiový orientační běh » ROB JTT Zubří 10.-12.5.2024 | ---

Fotogalerie: rob240510

Zdroj obrázků: OK2PPK, Canon EOS90D a Sony DSC-RX100VA

Počet obrázků: 254

Poznámky k fotogalerii:

V roce 2024 se jarní soustředění ROB oddílu SK Radiosport konalo opět na Vysočině v Zubří v rekreačním středisku ZO OS KOVO ŽĎAS u Zuberského rybníka. Oproti roku 2019, kdy jsme zde byli naposledy, místní les zase o něco prořídnul a přibylo v něm pasek, oplocenek a rozježděných cest.

Na místě jsme se sjeli v pátek odpoledne a kdo chtěl, tak si mohl ještě před večeří zaběhnout krátký sprint. V sobotu dopoledne pak proběhnul první ze čtyř naplánovaných závodů jihomoravského krajského přeboru - klasika 2m, který připravil Forest. Pro děti pak současně Jožo postavil na opačném pásmu 80m liniovou trať. Běželo se na svislém výřezu z východní části mapy Zubří, start byl vysunutý 1.5km od tábora a cíl byl mimo mapu v táboře s delším doběhem po fáborcích od majáku. Tentokráte nám zařádil šotek a do nastavení vysílačů se nám vloudilo zpožděné zapnutí, takže nám po jejich roznesení do lesa naběhnul pouze maják. Nastavovací panýlky byly jen dva a navíc až dole v táboře, takže přenastavit rychle kontroly přímo v terénu nebylo čím. Stavěči se tedy vrátili do tábora, kde se nastavila druhá sada vysílačů a roznesla se na kontroly. Nakonec se nám podařilo zprovoznit celou trať asi do půl hodiny po původně plánovaném startu a tak se klasika 2m stačila ještě do oběda odběhnout.

Sobotní odpolední závod byl foxoring a postavila ho Lída. Start byl opět vysunutý daleko mimo tábor a cíl byl v táboře. Kontroly se tentokráte nacházely i v západní části mapy Zubří. To trochu zkomplikovalo práci stavěčům, protože dopolední závod jsme už nestačili před obědem sbalit a tak se jeho kontroly z lesa stahovaly až během stavění foxoringu, ale závodní prostory obou závodů se nám prolínaly jen na východní straně mapy. Závod proběhnul už bez nějakých problémů. Odpoledne přibylo poněkud oblačnosti, ale počasí zatím vydrželo a déšť přišel až večer po vyhlášení.

V neděli už bylo zase slunečno a dopoledne proběhla klasika 80m a linie 2m. Tratě jsem měl za úkol postavit já, byl vysunutý startocíl na cestě nad táborem a běželo se na vodorovném výřezu z jihozápadní části mapy Zubří. Nedělní program byl časově dost našponovaný, oběd byl o hodinu dříve, do půl čtvrté se měly vyklidit chatky, a na odpolední sprint jsme potřebovali před obědem dostat z lesa zpět celou dopolední 80m trať. Raději jsme posunuli dopolední start už na 9:30 a nakonec vše dobře dopadlo, stavěči stihnuli trať včas rozjet, žádný ze závodníků se nám nezatoulal a vysílače jsme stačili dopoledne z lesa stáhnout.

Nedělní odpolední závod původně začal připravovat Jáchym, ale onemocněl a sprint tedy nakonec stavěl Ivo. Běželo se v části lesa až za vršky nad táborem, start byl na cestě nahoře nad táborem a cíl u zelené značky kus od Vojtěchovského potoka. Na cíli jsme krapet znervózněli, když delší dobu nikdo nedobíhal, ale zase vše proběhlo dobře, celkem rychle se pak z lesa vrátili všichni závodníci a jedinou nepříjemností tak byly otravné houfy komárů v cíli.

Po návratu z lesa jsme už jen dobalili techniku, kolem 16h proběhlo ještě vyhlášení a po něm už jsme se rozjeli zpět domů. Kdo máte zájem, tak níže jsou na prohlédnutí fotky ze soustředění.