Skip navigation

OK2RKB | ENG · GER · RUS · FRA · POL · HUN · SPA | Main · Pos · Neg · IE+ · IE- · Prn · Pda · CSSoff

OK2PPK » Odkazy » Info k odkazům | ---

Odkazy

Informace k odkazům

Podklady

Na našich původních stránkách radioklubu OK2KBA byla přičiněním Petra OK2VOP udržována stránka s odkazy na řadu radioamatérských webů. Její poslední aktuální verze ani zdrojová data se nedochovala, ale při přípravě nových stránek radioklubu OK2RKB v roce 2007 se mi podařilo najít starší verzi této stažené stránky s asi 340 odkazy. Tuto jsem z HTML ručně převedl do strojně zpracovatelné podoby, odkazy kus po kuse prověřil, vyházel nefunkční a doplnil nové, a vznikl seznam asi 560 odkazů. V závěru roku 2007 jsem měl shromážděno již asi 680 odkazů, které díky uložení ve formě polí v php bylo možné celkem libovolným způsobem dále zpracovávat při generování stránek.

Stránky s odkazy připravené v roce 2007 nakonec nebyly zveřejněny, ale při přípravě nového webu v roce 2013 jsem se rozhodl, že data nevyhodím a zkusím stránku s odkazy dokončit do funkční podoby. Pro uložení údajů o odkazech jsem v té době již používal datové struktury XML, takže nejprve bylo nutné skriptem PHP podklady z roku 2007 převést do nového formátu. Pak následoval mnohadenní horor velkého úklidu, kdy bylo potřeba všech 714 převedených odkazů prověřit, zda jsou po uběhnutých 6ti letech ještě funkční, u nefunkčních zkusit dohledat nové adresy, a dále jsem také doplňoval spoustu nových odkazů, které se mi za ta léta zase shromáždily, nebo na které jsem při dohledávání jiných narazil.

Několik desítek odkazů, kde se mi novou adresu nepodařilo nalézt nebo byl web mrtvý a vypisoval třeba již jen prázdný adresář, jsem ze seznamu odstranil. Ponechal jsem zatím v seznamu i několik odkazů na weby, kde je aktuálně jen hláška o jejich odstavení kvůli breberuškám, které se na nich uhnízdily. Nepřidával jsem ale nyní některé nově objevené weby OK stanic, kde nebyly na stránce vpodstatě žádné využitelné informace, takže seznam není v žádném případě u OK a OL stanic kompletní a na internetu lze najít i další stránky, které v něm nejsou uvedeny. Pokud hledáte web nějaké radioamatérské OK nebo OL stanice a nenašli jste ho zde nebo nepomohl strejda Google apod., mrkněte případně také na web kluků z OK2KKW, kde mají udržovaný velmi podrobný seznam OK stanic, popř. další celkem rozsáhlý seznam je na webu ČRK.

Aktuální stav

Na konci září 2013 po skončení velkého úklidu bylo na webu v 19 skupinách uloženo asi 1 tisíc odkazů, ze kterých bylo zhruba 7 set odkazů na stránky klubových, soukromých nebo automatických radioamatérských stanic, z toho asi 2/3 v OK. Nemohu nijak zaručit, že všechny odkazy budou i nadále funkční, prověřovat je a dohledávat změny je dost pracné a další velký úklid si naplánuji asi až za hodně dlouho. Ale pokud máte webové stránky radioamatérské stanice nebo s tématikou ROB a máte zájem odkaz na ně na tomto webu opravit nebo přidat nový odkaz, můžete mi poslat novou adresu webu emailem (kontakt na mě najdete na stránce s info o OK2PPK).

Rozdělení a formát

Oproti původnímu webu KBA, kde byl celý seznam ve formě jediné stránky s odkazy uspořádanými do dvou sloupců, jsem odkazy kvůli množství nyní rozdělil do několika samostatných stránek, a jsou na nich umístěny v podobě nečíslovaného seznamu jako jeden sloupec. Na velkém monitoru je to asi méně přehledné než bylo původní provedení, ale zvolil jsem prostě tuto variantu s ohledem na celkovou koncepci stránek a možnost přepínat zobrazení i pro PDA s menším displejem.

Odkazy jsou rozděleny u radioamatérských stanic OK a OL na neobsluhované stanice OK0, radiokluby, stanice OK1, stanice OK2, ostatní stanice OK a OL, a dále na zahraniční radioamatérské stanice (tj. i s OM), odkazy s radioamatérskou tematikou (radioamatérské organizace, závody, provoz, podmínky šíření, počasí, technika a software, výrobci a prodejci zařízení pro radioamatérské vysílání a jiné stránky), odkazy zaměřené na rádiový orientační běh a jiné odkazy (časopisy, mapy, Brno, úřady, výrobci součástek, jiné).

Nahoru