Skip navigation

OK2RKB | ENG · GER · RUS · FRA · POL · HUN · SPA | Main · Pos · Neg · IE+ · IE- · Prn · Pda · CSSoff

OK2PPK » Fotky » Rádiový orientační běh » ROB LTT Doksy 13.-19.8.2022 | ---

Foto z letního soustředění SK Radiosport

13.-19. srpna 2022, RS Barbara, Doksy

Popis

Fotogalerie: rob220813

Zdroj obrázků: OK2PPK, Canon EOS90D a Sony DSC-RX100VA

Galerii sestavil: OK2PPK 10. března 2023

Počet obrázků: 647

Poznámky k fotogalerii:

V roce 2022 se konalo letní oddílové soustředění ROB opět hodně daleko od domova, ubytováni jsme byli poblíž Máchova jezera v rekreačním středisku Barbara ve Starých Splavech v Doksech a běhalo se v okolí na mapách Šroubený 1:10000, Malý Borný 1:10000 a Máchovo jezero 1:15000.

Oproti předchozím létům, kdy centra letního soustředění byla takřka mimo civilizaci v lese, tak tentokráte jsme sice také byli v lese, ale tento byl prošpikovaný chatkami a na všechny strany kolem nás to byl jeden neprůchozí rekreační areál vedle druhého a silničky mezi tím napěchované stánky se vším možným a s hromadami turistů a aut. Na leteckých snímcích to vypadalo poněkud děsivě, ale realita se nakonec dala snést. Snad jediný problém byl, že do námi nejvíce využívaného prostoru kolem Borného a Malého Borného to bylo daleko, vysunuté starty a cíle byly tak 1.5 až 2km vzdálené od kempu. Hned za kempem začínala Národní přírodní památka Swamp s bažinatým rašeliništěm, které nebylo průchozí a muselo se obloukem obcházet. Terén byl jinak velmi podobný Moravské Sahaře u Bzence, rovinatý s písčitým podložím a borovicovým lesem, ale trčely z něho i 3 vrchy Šroubený, Borný a Malý Borný a část závodů probíhala i v oblasti roklí a skalek severozápadně od Malého Borného.

Program soustředění byl hodně napěchovaný, kvůli festivalu, co měl v okolí začít následující sobotu, se mělo končit už v pátek odpoledne. Odpadly tak některé tradiční akce jako odpočinkový výletní půlden, Antirob, Tmou nebo Triarob. V sobotu v poledne jsme měli sraz přímo v kempu a na odpoledne připravil Míra na mapě Šroubený obvyklou trať na rozběhání a kontrolu rádií s 5ti kontrolami na 80m a 5ti na 2m na krátké relace. Poněkud se tedy přitvrdilo, většinou se na rozběhání dávalo po 3 vysílačích.

V neděli dopoledne jsme se přesunuli na mapu Malý Borný, kde Aleš postavil krátkou trať na 2m. Poprvé jsme se tak podívali do oblasti kolem vrchů Borný a Malý Borný. Odpoledne prostor závodu zůstal podobný, ale znovu jsme změnili mapu, tentokráte na Máchovo jezero. Běžela se klasika 80m, kterou stavěl Míra. Oproti sobotě, kdy jsme měli startocíl v kempu, se v neděli začaly používat starty i cíle vysunuté mimo základnu.

Na pondělní dopoledne nachystalo duo stavitelů Míša a Jáchym 3-kolové štafety (5x 2m, 5x 80m a 5x OB), které proběhly na mapě Šroubený opět v prostoru mezi kempem a Borným. Odpoledne se pak začalo poněkud kazit slunečné počasí. Když jsme šli kolem 14h postavit na mapě Máchovo jezero Alešovu klasiku 2m, tak obloha začala černat a začalo hřmít. Na začátku závodu pak přes nás prošla první bouřka, takže závodníci se do cíle vraceli poněkud promáčení. Druhá bouřka nás pak chytla na konci závodu a nepamatuji se, že bych někdy v minulosti stahoval kontrolu v takové průtrži. Do fotek jsem přidal pár záběrů, jak to vypadalo v lese, ale je to focené až při návratu, kdy už voda opadla a déšť vpodstatě ustal, cestou na kontrolu se fotit nedalo.

Úterý bylo pro změnu slunečné. Dopoledne se běžel na mapě Malý Borný Lídin foxoring. Byla s námi už i slovenská reprezentace, takže odpoledne následovaly první dvoukolové sprinty z Peterovy podukce, na mapě Barbara 1:5000. Na úterní večer byl pak naplánovaný jihomoravský krajský přebor v nočním ROB 80m, takže jsme na jeden závod vyměnili systém kategorií A až E používaný na letním soustředění za standardní M a D dle věku podle pravidel. NROB připravil Zbyněk, běželo se na mapě Šroubený a cíl byl přímo v kempu.

Středa byla slunečná a bylo, hlavně odpoledne, už zase dost teplo. Dopoledne se běžely druhé Peterovy dvoukolové sprinty na mapě Šroubený 1:5000. Závodníci z nich do cíle dobíhali vesměs s komentářem, že to bylo dlouhé. Odpoledne následovala krátká 2m kombinovaná s 5ti OB kontrolami. Trať navrhnul Forest, ale na realizaci to pak dostala na starost Pavča. Běželo se to na mapě Malý Borný a bylo to vysunuté už tak daleko od kempu, že nás jako stavěče do prostoru přiblížil Pavel PMA autem. Stavěl jsem jednu z kontrol přímo vzadu za Malým Borným a tak jsem si na něj vylezl podívat se, zda je z něho nějaký výhled do kraje - ne, není.

Na čtvrteční dopoledne připravila Lída krátkou 80m s 5ti OB kontrolami na mapě Máchovo jezero. Cíl byl tentokráte záměrně pod Šroubeným na břehu jezera, takže kdo chtěl, tak se mohl po doběhu rovnou vykoupat. Odpoledne pak byly třetí Peterovy dvoukolové sprinty, opět na mapě Šroubený 1:5000. Tentokráte se běžely bez kontroly S se dvěma průběhy přes maják. Během sprintů to vypadalo, že by mohlo začít pršet, ale nakonec z toho bylo jen pár kapek.

V pátek bylo napřed oblačno, odpoledne až polojasno a tak trochu jak ve skleníku. Dopoledne byly na programu dohledávkové štafety na 80m, přípravu si vzal na starost Šimon a za místo pro štafety vybral pás vzrostlého borovicového lesa vedle silničky do druhého kempu, kde jsme rozmístili na celkem malém prostoru 10 vysílačů. Startocíl byl schovaný hned vedle za sousedící pás nižších stromků, tak aby koridor nebyl zbytečně dlouhý. Závodnící dostávali informaci o tom, jaký vysílač budou vyhledávat až po předávce. Na odpoledne pak Forest připravil OB hru VOKO, která měla centrum v kempu a běžela se na obou sprintových mapách, tj. jak na Šroubeném 1:5000, tak i na Barbaře 1:5000. Po skončení hry nás čekala už jen večeře a pak jsme se rozjeli domů.

Kdo máte zájem, tak níže jsou na prohlédnutí fotky ze soustředění.

Náhled obrázků - stránka 1/41

(1) LTT 2022 u Máchova jezera.

(2) V sobotu se po poledni scházíme ve Starých Splavech v rekreačním středisku Barbara.

(3) Pohled ke kempu ze strany od Šroubeného.

(4) Rekreační středisko Barbara.

 

(5) Vjezd do areálu.

(6) Procházka po kempu.

(7) Procházka po kempu.

(8) Procházka po kempu.

 

(9) Procházka po kempu.

(10) Procházka po kempu.

(11) Procházka po kempu.

(12) Procházka po kempu.

 

(13) Procházka po kempu.

(14) Procházka po kempu.

(15) Procházka po kempu.

(16) Celé okolí je borovicový les prošpikovaný chatkami.

 

Obrázek 116 z celkem 647, délka stránky 16, nalezeno obrázků 16. Řazeno vzestupně.
Stránka << | < | 1 2 3 4 5 | > | >>. Stránkování 16 | 32 | 64. Pořadí vzestupně | sestupně.
Šířka galerie 3 | 4 sloupce.

Nahoru