Skip navigation

OK2RKB | ENG · GER · RUS · FRA · POL · HUN · SPA | Main · Pos · Neg · IE+ · IE- · Prn · Pda · CSSoff

OK2PPK » Fotky » Radioamatérské vysílání » Zimní QRP závod na VKV 2022 | ---

Foto ze Zimního QRP závodu na VKV 2022

6. února 2022, Babí lom, JN89GH

Popis

Fotogalerie: qrpz22

Zdroj obrázků: OK2PPK, Sony Cyber-shot DSC-RX100VA

Galerii sestavil: OK2PPK 9. února 2022

Počet obrázků: 8

Související článek: Zimní QRP závod na VKV 2022

Poznámky k fotogalerii:

Po mnoha letech jsem zase odjel Zimní QRP závod na VKV z Babího lomu. Tady je z toho pár fotek, spíše jen na ilustraci, jak to na kótě vypadalo. Výhledy do okolní krajiny jsem tentokráte nepořizoval, bylo vesměs pod mrakem a až pozdě odpoledne se protrhl pás oblačnosti kolem západního obzoru tak, že by z toho nějaký zajímavý snímek mohl být. Jenže to jsem už byl tak zmrzlý, že jsem foťák nechal foťákem a spíše se snažil to co nejrychleji dobalit a vypadnou odtud pryč. A narozdíl od rozhledny, která je na nižším jižním začátku hřebenu, tak ze samotného vrcholu Babího lomu na jeho severním konci nějaký super výhled není, je zastíněný stromy i samotnou skálou, vpodstatě jediný otevřený výhled je západním směrem.

Náhled obrázků - stránka 1/1

(1) Konečně to mám smontované, závod už ale začal, narychlo ještě dělám pár fotek. Pohled na kótu, obvyklé rozložení pracoviště odzkoušené mnoha provozáky už před více jak 15ti lety.

(2) Antény mám s sebou opět 5el. DK7ZB na 2m a 9el. DK7ZB na 70cm a 5m stožár, který si už odsluhuje 4. desítku let včetně původního dřevěného nástavce ze smetáku.

(3) Pohled zespodu, odtud to vypadá možná dramatičtěji, ale ve skutečnosti tomu tak není, pod nohama tam mám ještě jednu římsu, teď na ní mají ve spáře zastrčenou vrcholovou knihu. Ale když vám tam při montáži něco uteče dolů, tak to už málokdy najdete.

(4) Jižní kotvení mám na této straně na borovici, z tohoto pohledu napravo za mnou.

 

(5) Měl jsem v báglu sice nachystaný kus igelitu na zakrytí, ale nakonec jsem to risknul a nechal stanici jen tak a doufal, že nezačně pršet. A naštěstí za celou dobu spadlo jen pár bezvýznamných kapek.

(6) Ještě jeden pohled na antény a stožár z druhé strany a valím vysílat, už jsem prošustroval skoro 5 minut ze závodu.

(7) Další snímek je až z doby po skončení závodu. Místo obvyklé FT817 jsem tentokráte na vyzkoušení na kopec vytáhnul FT991A.

(8) Použití FT991A si vyžádalo zcela změnit systém napájení. Místo obvyklých hermetických Pb jsem kvůli váze, velikosti odběru a potřebnému vyššímu napětí vzal s sebou 20Ah LiFePO4.

 

Obrázek 18 z celkem 8, délka stránky 16, nalezeno obrázků 8. Řazeno vzestupně.
Stránka << | < | 1 | > | >>. Stránkování 16 | 32 | 64. Pořadí vzestupně | sestupně.
Šířka galerie 3 | 4 sloupce.

Nahoru