Skip navigation

OK2RKB | ENG · GER · RUS · FRA · POL · HUN · SPA | Main · Pos · Neg · IE+ · IE- · Prn · Pda · CSSoff

OK2PPK » Fotky » Rádiový orientační běh » ROB MČR klasika Babylon 29.-31.8.2014 | ---

Foto z MČR ROB klasická trať 2014 Babylon

29.-31. srpna 2014, Valeč

Popis

Fotogalerie: rob140829

Zdroj obrázků: OK2PPK, Canon EOS600D

Galerii sestavil: OK2PPK 11. září 2014

Počet obrázků: 202

Poznámky k fotogalerii:

Poslední srpnový víkend 2014 pořádal náš oddíl SK Radiosport Bílovice nad Svitavou Mistrovství České Republiky v rádiovém orientačním běhu na klasické trati 2m a 80m. Centrem soutěže byla Valeč, kde jsme získali azyl v místní základní škole, a vlastní závody probíhaly v lesích poblíž rozhledny Babylon nad obcí Kramolín. Celá akce proběhla v dost šibeničním termínu, kdy jsme se necelý týden před ní teprve vraceli z letního oddílového soustředění na Zvůli, a druhý den po ní pro změnu zase část lidí odjížděla na Mistrovství světa do Kazachstánu.

V sobotu jsem byl na společné 2m kontrole 4 a R4 kousek od rozhledny a měl na starost zároveň dispečink s odposlechem. Neměli jsme žádné technické problémy a i časově se nám podařilo nakonec zprovoznit celou trať včas, aby se mohl potvrdit plánovaný start 00. Jediný problém, který se vlastně musel řešit během závodu, bylo nakonec zranění Jirky Bouchala a potřeba dopravit ho z kontroly od Tafa zpět na základnu. A pak na závěr se ještě shánělo po posledním závodníkovi, který se v době, kdy už mu hořel totálně limit, pohyboval někde kolem Hroudýsovy kontroly.

Na lišce 4/R4 se ukázal problém ve značení společné kontroly. Už na rozpravě v pátek večer jsme nějakou dobu diskutovali nad tím, zda když na SIčku je původní nápis 4 na bílém podkladě a pod ním žlutá přelepka s nápisem R4, tak zda to nebude lidi mást. Názory se různily, výsledek byl, že je to vpořádku, akorát se tam dopsala za 4 čárka. Na kontrolu jsem to pak nainstaloval přesně tak, jak bylo stanoveno, včetně vzdáleností vysílačů a lampionu od sebe. Jenže hned po doběhu prvních závodníků bylo zřejmé, že to mate. Nejvíce na to doplatila asi Justýna, zrovna když měla razit, tak mi na chvíli zmizela ze zorného pole foťáku, a najednou jsem ji viděl odbíhat pryč. Tak jsem si říkal, ta je pěkně rychlá, orazila aniž jsem si toho stačil všimnout. Mno za 5 minut byla zpět. To už mi to bylo jasné. A další lidi, co došli, často po oražení koukali jak tumpachoví na stojan. Vypadalo to na pěknou frašku, kdy by se mi mohli na kontrole začít hromadit lidi hledající nenalezitelné, takže všem, kdo se přímo zeptali nebo začali razit a pak zůstali trčet u stojanu, jsem potvrzoval, že kontrola je skutečně společná.

V neděli jsme měli velké obavy z deště a z toho, aby se stihnul start 9:20, např. lidi od startu se potřebovali dostat na místo co nejdříve. Nakonec byl vydán povel, že si všichni přivstanou a ještě před snídaní bude vše nabalené a nejlépe i naložené v autech, tak aby se pak jen nasedlo a jelo. A nakonec se to vyplatilo, trať jsme měli v provozu asi půl hodiny před plánovaným startem.

Na nedělní klasice 80m jsem byl na kontrole 5 a opět jsem k ní dostal přibalený dispečink s odposlechem. Technické problémy nebyly žádné, ani se neřešilo nic mimořádného. Jen jako obvykle na závěr se čekalo déle na poslední 2 nebo 3 závodníky. První na mě doběhla Terka, to bylo tak asi kolem 10 minut po startu 00, a hlásila, že jsem nenastartoval SIčko. Omlouvám se, bylo to tak, zapomněl jsem na to. Aspoň jsem to teda volal pojítkem na ostatní kontroly, tak snad jestli na to zapomněl i někdo jiný na vzdálenějších kontrolách, tak to stačil před doběhem prvních závodníků nastartovat. Před Terkou mě našel ještě srnec, najednou se vynořil shora za lampionem, akorát si teda neorazil, oběhl strom s vysílačem z druhé strany, a pak asi zmerčil v dálce nějakého závodníka, co se v té době blížil k nám, tak ostře zahnul bokem, jenže to bylo přímo na mě a z té strany jsem byl zamaskovaný hromadou klestí, takže mě uviděl až z pár metrů. Otočil se na fleku na druhou stranu a zmizel takovým tempem, že na fotce z něho byl jen rozmazaný hnědý flek.

A tady jsou tedy pro ty z vás, kdo máte zájem, na prohlídnutí fotky z obou závodů a z vyhlášení.

Náhled obrázků - stránka 1/13

(1) Pátek večer, na technice začíná rozprava organizátorů k sobotnímu závodu.

(2) Jirka a Forest připravují SIčka.

(3) Upřesňuje se doprava do závodního prostoru.

(4) A to už je sobota ráno, vysílače s příslušenstvím připravené pro obsluhy, ještě to musíme před snídaní naskládat do žebradel.

 

(5) Červeně stavěcí mapa sobotní klasiky 2m, modře předběžný náznak nedělní klasiky na 80m.

(6) Rozhledna Babylon, která dala jméno celé mapě.

(7) Klasika 2m, společná kontrola 4/R4 a zároveň i místo dispečinku, kousek od rozhledny. Směrem dolů byl pod ní modřínový les.

(8) První mě našel Kuba, ale ne hned, napřed mě přeběhl

 

(9) Další dorazila Justýna, ale zmátlo ji značení společné kontroly 4/R4, takže běžela pryč a vrátila se až v další relaci. Bohužel jsem ji zrovna ztratil na chvilku přes foťák ze zorného pole a myslel jsem, že tak rychle orazila.

(10) Šimáček.

(11) Evidentně váhání, co to je za kontrolu. Začalo to vypadat na frašku, kdy se kolem kontroly bude brzy potulovat houf lidí a hledat nenalezitelné. Od teď jsem každého, kdo se zeptal, nebo při ražení začal váhat a postávat u SIčka, upozorňoval na to, že kontrola je společná.

(12) Hora.

 

(13) A zase zřejmě váhání nad značením kontroly.

(14) Lazoríková.

(15) A opět váhání nad značením.

(16) Vlach.

 

Obrázek 116 z celkem 202, délka stránky 16, nalezeno obrázků 16. Řazeno vzestupně.
Stránka << | < | 1 2 3 4 5 | > | >>. Stránkování 16 | 32 | 64. Pořadí vzestupně | sestupně.
Šířka galerie 3 | 4 sloupce.

Nahoru