Skip navigation

OK2RKB | ENG · GER · RUS · FRA · POL · HUN · SPA | Main · Pos · Neg · IE+ · IE- · Prn · Pda · CSSoff

OK2PPK » Fotky » Rádiový orientační běh » ROB Bílovické krpály NŽ klasika 2m a MČR krátká 80m 11.-13.5.2018 | ---

Foto z Bílovických krpálů 2018

NŽ klasika 2m a MČR krátká trať 80m, 11.-13. května 2018, Bílovice n.S.

Popis

Fotogalerie: rob180511

Zdroj obrázků: OK2PPK, Canon EOS600D

Počet obrázků: 260

Poznámky k fotogalerii:

Druhá soutěž v ROB v roce 2018 zařazená do národního žebříčku proběhla opět v Bílovicích nad Svitavou. V sobotu 12. května se na mapě Zadní Hády běžela klasická trať na 2m a v neděli ji následovalo Mistrovství ČR v ROB na krátké trati 80m na mapě Gerhátky.

V sobotu jsem byl na kontrole 5 a zároveň jsem měl na starost dispečink. Měl jsem pocit, že tentokráte konečně závodníci na 2m nenadávali na problémy se zaměřováním, pokud to teda nebylo tím, že jim jen při stoupání na Kanický kopec došel dech. Jedna připomínka směrovala k hlasitosti odposlechu, že byl slyšet až nahoře na cestě. Seděl jsem dle 1. přikázání obsluhy přímo na vysílači a jediný způsob jak odposlouchávat kontrolu R5 v době, kdy jel můj vysílač 5, bylo nechat hlasitost na radiu minimálně na 6. Jak jsem ubral, tak mi 5ka prostě R5ku vymaskovala, proto ten řev od 5ky. Pak prý byla připomínka k horší slyšitelnosti R3ky - tu jsem bral na dispečinku od začátku úplně slabě, před závodem jsem nechal přehodit i vysílač a zkontrolovat instalaci antény, ale lepší to nebylo. Kupodivu od startu ji Jirka slyšel prý dobře a měřila správně. A jedna připomínka pak byla k možnému výpadku kontroly R4 někdy na začátku závodu - R4 byla celý závod u mě slyšitelná naprosto excelentně, během závodu jsme akorát preventivně přepínali po 3h běhu vysílač od majáku, jinak běžela celá trať od začátku do konce beze změny.

V neděli jsem se ocitl znovu u Kanického kopce, tentokráte na jeho druhé straně poblíž žluté značky. Nafasoval jsem kontrolu 2 a opět dispečink. Stavitelem tratě byl Forest a pokyny od něho pro umístění kontrol byly ještě striktnější než v sobotu - varoval nás, že kontroly jsou natěsno a vzdálenost může být i jen 405m, takže přesnost je kritická, kdo našel fáborek označující polohu, tak mohl stavět, kdo nenašel, tak musel počkat na stavitele. A stejně jako v sobotu si nás všechny stavitelé oběhli a umístění zkontrolovali. Po sobotní špatné zkušenosti jsem se vykašlal na sezení na vysílači a s odposlechem jsem se posunul alespoň pár metrů bokem od něho. Technické problémy nebyly žádné, všechny kontroly byly slyšet dobře, akorát v půlce závodu jsme na obsluhách na pojítku mohli jen s obavami sledovat čilou komunikaci mezi startem a cílem kvůli docházejícím mapám na startu. Jediná připomínka, kterou jsem během závodu zaznamenal, byla, že jsem asi v kolečku. K tomu viz výše - byl jsem na metr přesně tam, kde si mě posadil stavitel - mapař s GPS.

Pro zájemce jsou zde na prohlédnutí opět fotky, z lesa jsme se vrátili zavčas, takže tentokráte je tam i celé vyhlášení výsledků.

Náhled obrázků - stránka 1/5

(1) Bílovické krpály 2018.

(2) Pátek večer, na technice. Jirka nám rozděluje kontroly.

(3) Upřesňuje se doprava.

(4) Petr se snaží do startovky zapracovat pozdě nahlášené změny od závodníků.

(5) Později večer proběhne ještě rozprava a školení pro obsluhy k sobotnímu závodu.

(6) Páteční školení obsluh.

(7) Sobota ráno, vyrážíme stavět.

(8) Sobota, klasika 2m. Jirkova stavěcí mapa. Písmena Z v kroužku nejsou kontroly, ale jen poznámky komu dát s sebou závěsky k pojítkům.

(9) Klasika 2m, u kontroly 5. Cesta stoupá dál na Kanický kopec, kontrola je za kládami napravo.

(10) Klasika 2m, u kontroly 5. Pohled směrem ke kontrole.

(11) Klasika 2m, kontrola 5. Pohled směrem k cestě po hřebenu. Vysílač je na třešni za obsluhou, tamtéž byla závěska pojítka a anténa odposlechu byla na stromě 2m od vysílače.

(12) Klasika 2m, kontrola 5. Pohled obráceným směrem.

(13) Klasika 2m, kontrola 5. Na kontrole byl současně i dispečink, poslouchalo se na Monitor 2014, FT817ND a jedno liškové radio plus jedno liškové radio v záloze.

(14) Klasika 2m, kontrola 5. Průběhy. První závodník, který mě našel, nebyl z ROB, ale z ve stejném prostoru souběžně probíhajícího OB.