OK2RKB | ENG · GER · RUS · FRA · POL · HUN · SPA | Main · Pos · Neg · IE+ · IE- · Prn · Pda · CSSoff

OK2PPK » Fotky » Rádiový orientační běh » ROB JTT Protivanov 4.-8.5.2018 | ---

Fotogalerie: rob180504

Zdroj obrázků: OK2PPK, Canon EOS600D

Počet obrázků: 338

Poznámky k fotogalerii:

Na jarní soustředění jsme se po roce vydali opět k Protivanovu do prostoru mezi Skelnou hutí, Skalkami a Protivanovským rybníkem. Od 4. do 8.května jsme zde uspořádali celkem pět závodů ROB, jeden kombinovaný a jeden OB.

Víkendové závody se běžely v rámci jihomoravského krajského přeboru. První byla sobotní dopolední klasika na 2m, stavěl jsem ji já na vodorovném výřezu z mapy Skály s cílem v táboře a s vysunutým startem. Odpoledne program pokračoval Míšiným foxoringem s vysunutým startocílem na severněji posunutém vodorovném výřezu z mapy Skály. Oproti dopolední trati byl foxoring poněkud výživnější a někteří závodníci si na něm dali pěknou porci kilometrů.

Na nedělní dopoledne připravila Lida klasickou trať 80m, pro změnu využila svislý výřez z mapy s vysunutým startem a cílem v táboře. Při stavbě došlo k chybičce a špatným zákresem do mapy pro stavěče (byly tam vzhledově dvě stejné oplocenky kousek od sebe) se nám podařilo kontrolu 4 postavit jinam, než stavitel zamýšlel, takže se ocitla mnohem blíže ke kontrole 3, než závodníci čekali. Odpoledne pak Mirek postavil v lese za Protivanovským rybníkem sprintovou trať na menším výřezu 1:5000 z mapy a startocíl umístil na cestu obcházející zleva pás hustníků.

V pondělí se pokračovalo dopolední krátkou tratí 2m zařazenou jako okresní přebor Brna-venkova. Trať připravil Hroudýs, ale protože už v neděli odpoledne musel odjet, tak samotnou realizaci přenechal mně. Závod se běžel na stejné mapě jako Lídina 80m klasika, akorát byl použit startocíl vysunutý na modrou značku do začátku stoupání směrem k vrchu Skály a celá trať byla natažená vpodstatě ve svahu kolem tohoto kopce.

Pondělní odpoledne si vzala na starost Pavča a připravila štafety dvojic s jedním kolečkem OB kontrol po táboře a dvěma okruhy po dvou kontrolách z 2m a 80m v lese za rybníkem. Trochu jsme se při přípravě zapotili, jednak bylo potřeba dostat pořadí okruhů a kódy SI jednotek do souladu s Forestovým vyhodnocovacím programem, a pak při ručním nastavování neběžného časování vysílačů 30/30 se nám obě dvojky přesunuly do stejného intervalu jako vysílače jedna a jely přes sebe a pro jistotu skončil majákový vysílač přehozený na relace. A když jsme se to snažili s jediným panýlkem, který byl k dispozici, napravit, tak ještě při manipulaci s vysílačem 22 vypadl konektor od antény, takže se start nakonec musel posunout skoro o 15minut oproti plánovanému, než jsme to dali vše dopořádku. Startocíl měla Pavča na kraji tábora a kdo mohl, tak se schovával do remízku stromů před sluníčkem - toho jsme si užili celé soustředění dosytosti.

Před pondělní večeří pak ještě Jirka uspořádal školení lidí ve stavbě a balení kontrol a večer jsme se pak sešli nad jídelnou u ohně a špekáčků.

Sváteční úterý patřilo dalšímu kolu Bílovického koláče OB. Forest využil pro stavbu jak tábor a jeho okolí, tak i prostor až za Skelnou hutí, závod se běžel jako scorelauf s limitem 1 hodina a různé kontroly měly různou bodovou hodnotu a to i podle času ražení, takže u jedné z nich v táboře se zvýšenými body za oražení v posledních 5ti minutách se dokonce vytvořila fronta závodníků čekajících na správný čas.

Pro zájemce jsou zde na prohlédnutí fotky z průběhu celé akce. Fotky ze školení obsluhy techniky pak najdete v jiné, samostatné fotogalerii (ROB180507).

Náhled obrázků - stránka 1/6

(1) JTT 2018 Protivanov.

(2) Sobota dopoledne, JMKP klasika 2m, stavitel Pavel. Pokyny.

(3) JMKP klasika 2m. Mapa.

(4) JMKP klasika 2m. Kontrola 2.

(5) JMKP klasika 2m. Start byl u oplocenky v rozsáhlém pásu hustníků, tam, co byla loni na jarním soustředění na klasice 80m jedna z kontrol.

(6) JMKP klasika 2m. S mapami jsme málem nevyšli, po odstartování zbyly jen 2ks.

(7) JMKP klasika 2m. Startovalo se do 3. a 5. minuty, tj. byl kalup, a část závodníků chodila na start pozdě a rozbíjela startovní listinu. Poděkování tak patří Hroudýsovi, že mi přišel se startem pomoci.

(8) JMKP klasika 2m. Na focení nebyl na startu kvůli přesunům ve startovní listině dlouho vůbec čas, takže tady je jen pár záběrů úplně ze závěru startů.

(9) JMKP klasika 2m. Start.

(10) JMKP klasika 2m. Start.

(11) JMKP klasika 2m. Cíl závodu byl v táboře u jídelny, vyčítalo se uvnitř.

(12) JMKP klasika 2m. O maják, cíl a vyčítání se postaral Forest a závodníci tak měli k dispozici rovnou průběžné výsledky promítané na zeď.

(13) JMKP klasika 2m. Výsledky.

(14) JMKP klasika 2m. Výsledky.

(15) Sobota odpoledne, JMKP foxoring, stavitel Míša. Pokyny.

(16) JMKP foxoring. Mapa.

(17) JMKP foxoring. Kontrola R3.

(18) JMKP foxoring. Kontrola 1.

(19) JMKP foxoring. Kontrola R2.

(20) JMKP foxoring. Startocíl nahoře na modré značce.