Skip navigation

OK2RKB | ENG · GER · RUS · FRA · POL · HUN · SPA | Main · Pos · Neg · IE+ · IE- · Prn · Pda · CSSoff

OK2PPK » Fotky » Rádiový orientační běh » ROB LTT Velká Kraš 14.-21.8.2021 | ---

Foto z letního soustředění SK Radiosport

14.-21. srpna 2021, cyklokemp Černý potok, Velká Kraš

Popis

Fotogalerie: rob210814

Zdroj obrázků: OK2PPK, Canon EOS90D a Sony DSC-RX100VA

Galerii sestavil: OK2PPK 25. února 2022

Počet obrázků: 632

Poznámky k fotogalerii:

Na letní oddílové soustředění ROB v druhém covidovém roce 2021 jsme vyrazili až k hranicím s Polskem do okolí Vidnavy k Černému potoku ve Velké Kraši. Oproti naší poslední akci zde před více jak 9ti lety jsme se přesunuli na pravý břeh potoka do cyklokempu Černý potok, resp. reprezentace SR, která jela také s námi, a ještě pár dalších lidí byli kvůli omezené kapacitě cyklokempu ubytovaní na protějším břehu v konkurenčním RS Habina, i tak se v cyklokempu spalo částečně i ve stanech.

Samotný cyklokemp má nedávno postavené nové sruby, sociální zařízení a zrekonstruovanou hájenku. Potěšující byl dostatek teplé vody na mytí. Ubytování v podkroví hájenky je dost stísněné s nízkým stropem a s přístupem po hodně prudkých schodech se střídajícími se stupni o poloviční šířce, takže se v sobotu po příjezdu hned měnil plánovaný ubytovací pořádek a do podkroví byly nastěhovány mladší ročníky. Stravování jsme měli zajištěné vedle v táboře a bylo slušné a výdej jídel byl rychlý, takže žádné problémy, se kterými se občas potkáváme, nenastaly. Snad jen zákaz z předposledního dne brát si k obědu a večeři pití z várnic u jídelny, protože jsou jen pro tábor, byl mírnou nepříjemností, ale už vpodstatě s křížkem po funuse.

Pohyb v okolí cyklokempu měl několik omezení. Nesměli jsme chodit po pěšině po levém břehu k Habině, takže do lesa se permanentně lozilo krpálem za můstkem přes Černý potok. Nesměli jsme procházet táborem, takže na jídlo se musel obloukem obcházet. A pravobřežní pěšina proti proudu spodem kolem potoka za cyklokempem je vyhrazená jen pro cyklotrail. Největší omezení nás ale čekalo v samotném lese. Těžba dřeva zde značně pokročila, hned za táborem byla obří paseka a v prostoru mapy Vidnava, kde jsme se pohybovali, bylo podobných pasek spousta. A vesměs to bylo zarostlé neprůchozí změtí podrostu včetně větví zanechaných po těžbě, a les kolem pasek, který se tak prosvětlil, nevypadal mnohdy o moc lépe.

V sobotu jsme se sjeli na místě po poledni a po ubytování a obědě byla obvyklá trať na rozběhání a vyzkoušení rádií - 3x 2m a 3x 80m kontrola, připravil ji Míra. V neděli pokračoval velký pařák. Dopoledne postavil Stehla klasiku 80m doplněnou o OB kontroly. To jsme ještě nevěděli o cyklotrailu, takže část tratě vedla i po pravém břehu. Odpoledne následovaly Peterovy dvoukolové sprinty.

Po půlnoci kolem prošla bouřka, ale sprchlo jen trochu a přes den bylo v pondělí postupně slunečno a zase docela dost teplo. Dopoledne stavěl Jirka klasiku 2m a protože se nám nevrátil z tratě Jakubčík, tak nezbylo, než spustit pátrací akci po lese, která nebyla úspěšná. Nicméně nakonec se našel na silnici - dostal se až do Černé Vody a odtud ho poslali zpět do Veké Kraše, jenže po silnici přes Žulovou, takže nachodil prý nějakých 24km. Mezitím jsme už chystali i Pavčiny odpolední štafety, při stavění a pak při balení nám do toho trochu sprchlo. Před večeří se pak na chvíli opět rozpršelo a pak se další, již trvalejší déšť spustil před vyhlášením.

V úterý ráno už bylo po dešti a během dne se oblačnost protrhala. Na dopoledne připravila Iva klasiku 80m a odpoledne se běžely Peterovy dohledávkové štafety na Habině. Středou skončilo období veder, ale bylo slunečno. Dopoledne jsme stavěli Lídin foxoring, odpoledne pak byl další Peterův dvoukolový sprint. Večer nás pak už opustila reprezentace SR.

Ve čtvrtek ráno bylo zataženo a stavěla se Forestova klasika 2m, odpoledne pak bylo naplánované jako volné pro výlety a část lidí se byla podívat ve Vidnavě a v kaolinovém lomu. Mezitím se připravovala Tmou. Večer nám kvůli nějakým problémům v kuchyni posunuli večeři na později, což nakonec bylo přínosem, před večeří se tak stihnulo ještě vyhlášení. Po večeři pak vyrazili lidi na Tmou, tentokráte teda s časovým omezením akce do půlnoci.

V pátek bylo zataženo, ale bylo takové nějaké unavující teplo. Dopoledne se běžela krátká dlouhá, připravil ji Jirka. Odpoledne pak následoval Martinův triarob. Začínalo se OB kontrolami v táboře, následovala sprintová část s rádii a závěr nebyl tentokráte plavací, ale běžel se razič korytem Černého potoka. Před večeří se pak dělalo školení ve stavbě techniky na 80m, po večeři se pokračovalo školením ve stavbě 2m. A pak už se začala balit technika.

Druhá sobota byla posledním dnem soustředění. Do 10h jsme museli vyklidit sruby, ale zůstala nám ještě k dispozici hájenka. Takže na dopoledne Forest připravil hru VOKO, kdy týmy sbíraly různě bodované OB kontroly. Nejprve týmy musely dvakráte dosáhnout přesně daný počet bodů (kdo to přestřelil, tak musel jít na kontroly se zápornými hodnotami), a tím se jim pak odkryly kontroly do dalšího kola. V závěrečné fázi se pak sbíraly body na maximální dosažený součet. Do tábora vedle si měli v poledne dojet rodiče pro své ratolesti a chtěli se tam i najíst, takže jsme se už kapacitně nevcházeli do plánů kuchyně a závěrečný oběd jsme tak absolovali jako studený ve formě balíčku. A pak už se jen čekalo na předání areálu a po poledni jsme vyrazili domů.

Kdo máte zájem, tak níže jsou na prohlédnutí fotky ze soustředění. Jsou tentokráte skládané ze dvou foťáku, část je focená kompaktem, typicky některé vysunuté starty, kdy se mi nechtělo vláčet při stavbě kontrol po lese s sebou brašnu se zrcadlovkou.

Náhled obrázků - stránka 1/40

(1) Centrem LTT 2021 byl cyklokemp na Černém potoce.

(2) Cyklokemp Černý potok, vjezd do areálu.

(3) Hlavní objekt cyklokempu - přestavěná hájenka.

(4) Horní patro v hájence je hodně nízké.

 

(5) Nové sruby vedle hájenky.

(6) Část areálu podél potoka.

(7) Lávka přes Černý potok.

(8) Vjezd do areálu.

 

(9) Černý potok.

(10) Stanová část cyklokempu.

(11) Další část cyklokempu se sruby a sociálním zařízením.

(12) Pohled na areál od polní cesty.

 

(13) A toto je tábor na Černém potoce, kde jsme měli zajištěné stravování.

(14) Sobota 14.8. odpoledne po příjezdu, trať na rozběhání, stavitel Míra. Zrovna nám rozkresluje, co kdo půjdeme postavit.

(15) Sobota odpoledne, trať na rozběhání. Mapa.

(16) Sobota odpoledne, trať na rozběhání. Kontrola 81.

 

Obrázek 116 z celkem 632, délka stránky 16, nalezeno obrázků 16. Řazeno vzestupně.
Stránka << | < | 1 2 3 4 5 | > | >>. Stránkování 16 | 32 | 64. Pořadí vzestupně | sestupně.
Šířka galerie 3 | 4 sloupce.

Nahoru