Skip navigation

OK2RKB | ENG · GER · RUS · FRA · POL · HUN · SPA | Main · Pos · Neg · IE+ · IE- · Prn · Pda · CSSoff

OK2PPK » Fotky » Rádiový orientační běh » ROB LTT Landštejn 17.-24.8.2019 | ---

Foto z letního soustředění SK Radiosport

17.-24. srpna 2019, Cyklocamp Staré Město pod Landštejnem

Popis

Fotogalerie: rob190817

Zdroj obrázků: OK2PPK, Canon EOS600D

Galerii sestavil: OK2PPK 30. prosince 2019

Počet obrázků: 716

Poznámky k fotogalerii:

Na letní soustředění SK Radiosport v roce 2019 jsme po roce vyrazili opět do Cyklocampu ve Starém Městě pod Landštejnem a stejně jako před rokem s námi jeli i reprezentanti ROB ze Slovenska. Převážně se běhalo na mapě Landštejn-západ, kde naštěstí těžba dřeva plošně postihla spíše vzdálenější severní část, zato dva výjezdy na mapu Landštejn-východ byly setkáním s tvrdou realitou kůrovcové kalamity. Oproti loňsku už jsme si nějak zvyknuli na zpomalený systém uvolňování sprch, ale zato u stravování to kvůli malým porcím, někdy předčasně došlému jídlu a kvalitě salátů občas vypadalo skoro na válečný stav s kuchařem.

Sraz byl v sobotu odpoledne a na vyzkoušení radií a rozhýbání po cestě se nejprve běžely Martinovy hvězdice. Večer pak následoval Kubův jihomoravský krajský přebor v nočním ROB, do kterého nám trochu sprchlo. V neděli ráno se pokračovalo Alešovou krátkou tratí 2m a odpoledne přišel na řadu první Peterův sprint - klasický dvouokruhový s pomalými a rychlými 80m kontrolami. Pondělí dopoledne si vzala na starost Lida a připravila klasiku 80m a odpoledne byl druhý, tentokráte tříokruhový (80m, OB, 2m) sprint z Peterovy produkce. Večer po vyhlášení se pak také rozjely večerníčky.

Od úterý byl již předběžně dohodnutý program na celý zbytek soustředění. Dopoledne se tak běžely Martinovy dohledávkové štafety. Jako startovní a doběhový koridor jsme použili krátký, ale prudký svah nad řopíkem nad táborem, napřed z toho byla obava i kvůli brzdění při dobězích, ale nakonec se to ukázalo jako dobré řešení, závod měl díky tomu spád a odpadlo běhání obvyklé dlouhé rovinky.

Na odpoledne byl hlavně pro nejmladší účastníky naplánován výlet a jako alternativa pro ostatní se připravila klasika 2m na mapě Landštejn-východ. K tomu drobná informace ze zákulisí - o té alternativě se rozhodlo na poslední chvíli, viselo to na drobnosti, jestli někdo bude ochoten nebo spíše schopen to během pár minut vymyslet a nakreslit, a Pavče s Lidou se to v tom párminutovém časovém presu skutečně povedlo. Trochu nás pak potrápila realizace, Jirka nám samozřejmě předal všechny údaje, co měl z lesní správy, tj. kdy a kde právě probíhá těžba a kam tedy nesmíme, ale realita byla krapet jiná, těžilo se i tam, kde měl být klid. A tak Tom třeba musel posouvat kontrolu ne o kousek, ale na opačnou stranu údolí, a mě zase na startocíli lesáci krapet sjeli, že se jim tam někde motají závodníci v místech, kde zrovna těží.

V noci na středu se změnilo počasí k horšímu, byla bouřka a ještě ráno pršelo a až během dopoledne to postupně přešlo. Dopoledne postavila Pavča krátkou trať 80m s OB kontrolami a start nás vytáhl až na lesní asfaltku nad hrází vodní nádrže Landštejn. Odpoledne už bylo zase slušně a běžel se třetí ze serie Peterových sprintů, tentokráte klasický dvouokruhový. Po skončení sprintů začala hra Tmou rozdělená na dvě části večeří, první část pro všechny a ta druhá určená už jen pro ty odrostlejší.

Na čtvrteční dopoledne stavěla Kačka krátkou trať 2m s OB kontrolami a na odpoledne si kluci (Jáchym, Šimon, Martin) nachystali antirob. Ten se jim povedl a dost se s ním nadřeli, když jsem viděl, jakou otep laminátů a jiných propriet si na technice musel naložit třeba Šimon, tak všechna čest. A nakonec zařádil navíc i příznivě šotek. Kluci si vymysleli pro některé vysílače samozřejmě nějaké to povedené časování, jak už to na antirobu bývá, a tak jsme jim nastavovali na vysílačích věci, co se tady asi nikdy dříve v reálu nezkusily použít. V programu řídícím vysílače se tak projevila do té doby neobjevená chyba, díky které se časování změnilo v docela zajímavý chaos, přesně jak by si stavitelé antirobu mohli přát. Když jsem si to poslechl na radiu, tak jsem si musel vzít papír a tužku a delší dobu si zapisovat začátky a konce všech relací, než jsem si byl schopen udělat představu, co se to děje. Během závodu na techniku dokonce nakoukl Jirka, jestli nemáme někde schovaný jeden vysílač, při znalosti jak vysílače fungují mu totiž jako jediné vysvětlení vyšlo, že někdo z nás musí sedět s panýlkem u vysílače a přehazovat to ručně. Protože v pátek už odjížděla část účastníku, tak na čtvrteční večer byl naplánován oheň. Ten oproti předchozímu roku proběhl bez komplikací, místo bylo volné a nepršelo.

V pátek dopoledne stavěla Lida foxoring a použila na něj opět mapu Landštejn-východ. Byla snaha se maximální možnou mírou vyhnout oblastem, kde se kácelo, a tak aby z toho nebyla jen tak obyčejná obíhačka, tak pro některé kategorie byla zavedena povinná první kontrola, kterou musí vzít. Občas na tohle pravidlo, týkající se kontroly 4, někdo zapoměl. A další kulišárna byla kontrola R2 v rohu mapy, kde při barvě tisku ji občas někdo přehlédl, že tam je, a nevzal ji. Odpoledne se v bludišti vytvořeném mezi chatkami běžely Forestovy paralelní sprinty, ve finále se utkali Martin s Robinem. A pak kdo chtěl, si mohl před večeří zkusit na louce za řopíkem slepou lišku. Tu jsme na závěr Matějovi změnili na mobilní slepou. Večerní vyhlášení pak proběhlo u dalšího ohně.

V sobotu bylo potřeba sbalit techniku, a tak Forest připravil na dopoledne stejně jako loni, hru Mazací OB. Po obědě byla ještě krátká rozprava a pak už se jen jelo domů.

Záběrů z letního soustředění 2019 se mi nakonec nashromáždilo přes 4 tisíce, i tak jsem jako vždy nestíhal zaznamenat všechny aktivity, které se uskutečnily (např. Forestova houpačka mezi smrky). Prohrabat se tou hromadou dat mi nakonec trvalo 4 měsíce a tak na finální zveřejnění na webu došlo až v úplném závěru roku 2019. Kdo máte zájem, tak tady je na prohlédnutí výsledek.

Náhled obrázků - stránka 1/45

(1) Letní soustředění 2019 Landštejn.

(2) Program soustředění (až od úterý).

(3) Denní rozvrh.

(4) Sobota odpoledne, hvězdice, stavitel Martin. Mapa.

 

(5) Hvězdice.

(6) Hvězdice.

(7) Hvězdice.

(8) Hvězdice.

 

(9) Hvězdice.

(10) Hvězdice.

(11) Hvězdice.

(12) Hvězdice.

 

(13) Hvězdice.

(14) Hvězdice.

(15) Hvězdice.

(16) Hvězdice.

 

Obrázek 116 z celkem 716, délka stránky 16, nalezeno obrázků 16. Řazeno vzestupně.
Stránka << | < | 1 2 3 4 5 | > | >>. Stránkování 16 | 32 | 64. Pořadí vzestupně | sestupně.
Šířka galerie 3 | 4 sloupce.

Nahoru