Skip navigation

OK2RKB | ENG · GER · RUS · FRA · POL · HUN · SPA | Main · Pos · Neg · IE+ · IE- · Prn · Pda · CSSoff

OK2PPK » Fotky » Rádiový orientační běh » ROB Bílovické krpály NŽ klasika 2m a 80m 7.-9.6.2019 | ---

Foto z Bílovických krpálů 2019

NŽ klasika 2m a 80m, 7.-9. června 2019, Číměř, LDT Bílá skála

Popis

Fotogalerie: rob190607

Zdroj obrázků: OK2PPK, Canon EOS600D a Petr Matula, Canon EOS400D

Galerii sestavil: OK2PPK 19. června 2019

Počet obrázků: 273

Poznámky k fotogalerii:

Psal se rok 1983, na radioklubu jsme zrovna dostávali své vytoužené mládežnické vysílací licence OL, a se SZTM ROB Brno jsme zamířili na letní soustředění do Jindřichova Hradce. A v rámci něho se samozřejmě běžela i dlouhá trať. Linkovým busem jsme jeli na zastávku Hejlíček, někde na Řasách byl start, 80m se táhla přes současnou mapu Řasy směrem ke Kačležskému rybníku, a mám pocit, že nějaká kontrola byla snad i v kopci až za silnicí za ním, a 2m část pak vedla zase zpět, pokračovala až za současnou silnici 128 a celé to končilo u Pěnenského rybníka.

Dost bylo historie, vzpomínám to vlastně jen proto, že jsem před pár lety zkoušel místo té DT hledat na mapách, a až teprve letos, když se na webu Bílovických krpálů 2019 objevila mapa Řasy 1974, tak jsem si byl jistý, že to bylo skutečně tady. Máme rok 2019 a Bílovické krpály opustily své rodné bílovické krpály a přesunuly se až k Číměři do zmiňovaného prostoru mapy Řasy, a místo obvyklé školy v Bílovicích bylo centrum soutěže v dětském táboře Bílá skála. Měli jsme to tak krapet z ruky a silničáři samozřejmě letos opět nezapomněli v rámci akce "musíme vše rozkopat" rozesít dostatečný počet uzavírek na 23ku i D1, se speciálním zaměřením na okolí Třebíče a Telče.

Po sobotní klasice 2m už neplatí pravidlo, že vezme-li se do lesa s sebou alespoň jeden nastavovací panýlek, tak nebude potřeba a vše pojede správně. Po pátečním večerním tréninku, na který šlo 6 vysílačů z hlavní řady, se přesto, že se přeprogramovávaly, rozhodilo u části nastavení, takže asi 45minut před startem se ukázalo, že nám část vysílačů jede přes sebe. Přehazovalo se kvůli tomu na zálohu a pak se různě na kontroly, kde nebyly, dopravovaly panýlky, a vysílače se přestavovaly na správno. Start 00 se nakonec stihnul, ale bylo to 3/4 hodiny nervů. Během toho ještě na jedné kontrole kleklo pojítko, u jedné kontroly začal padat výkon, takže se přepínala zpět na hlavní vysílač, a pak mě na konci závodu ještě "potěšilo", když se jedna z obsluh přestala hlásit, a ukázalo se, že jí u pojítka odešel vysílač. Už jen třešničkou na tomhle dortu problémů bylo, že mi ráno na Monitoru 2014 nenaběhl displej. Závodníci nakonec byli technických problémů s tratí ušetřeni, ale jako obsluhy jsme se teda tentokráte nenudili.

Po těchto zážitcích se vysílače na nedělní závod po nastavení všechny projely ještě na technice do umělých antén a reálným provozem se kontrolovala správnost setupu, protože na nedělní klasice 80m jsme tolik času, abychom případný renonc vyretušovali, už neměli. Nedělní závod tak nakonec plynul v poklidu bez problémů, akorát Šimon hlásil nějaké trable s SIčkem, ale vypadalo to, že jen SIčko z nedostatku práce usnulo. Na trati zbývali už jen 2 závodníci a byla naděje, že za chvíli balíme, když se přestal hlásit Ivo. Jenže když jsem mu volal mobilem, tak to taky nevzal. Tak jsme tam poslali z nejbližší kontroly Jožu s radiem, aby ho našel a nakopnul, což se nakonec podařilo, 10 minut před koncem závodu se Ivo ozval, že to měl vše ztlumené, a neslyšel nás, tak dostal befel, že se asi za 10 minut končí, a čekali jsme na zprávu z cíle. Za 10minut nám cíl potvrdil konec, tak obvolávám kontroly, aby potvrdily, že rozumí, a když došla řada na Ivoša, tak nic. Tak jsem dojel obvolávací kolečko, zkusil jsem to znovu a furt nic. Volám mobilem a vyzvánění bylo z druhé strany típnuto. Tak si říkám, fajn, jestli to zase ztlumil a mobil má někde v kapse, kde to náhodně típe vyzvánění, tak jsem v loji a abych rychle ještě sehnal Jožu. No naštěstí se vzápětí z pojítka ozval Ivo a hlásil, že tady se člověk ani nemůže jít vys... . A pak že je na obsluze nuda.

Tak takhle to nějak vypadalo na závodech z té druhé "obslužné" strany. Jedno poděkování paní přírodě, že nás nevyšplouchla nějakým lijákem. A druhé poděkování Petrovi Matulovi alias Forestovi, že poskytnul pro tuhle fotogalerii svoje fotky z nedělního vyhlášení, neb já dorazil jako obvykle pozdě, a už jsem to nafotit nestíhal. Kdo máte zájem, tak níže jsou na prohlédnutí fotky z celé akce.

Náhled obrázků - stránka 1/18

(1) Bílovické krpály 2019 Číměř.

(2) Centrum soutěže - LDT Bílá voda.

(3) Část tábora s chatkami.

(4) Jídelna.

 

(5) Dočasné parkoviště.

(6) Rybníček u cesty do tábora.

(7) V pátek večer na technice. Dokončuje se příprava věcí na start.

(8) V pátek večer na technice. Pavel chystá výpočetní techniku.

 

(9) V pátek večer na technice. Domlouvají se organizační záležitosti kolem přepravy závodníků.

(10) V pátek večer na technice. Mirek s Pavlem ladí detaily k cíli.

(11) V pátek večer na technice. Začíná rozprava organizátorů k sobotnímu závodu.

(12) V pátek večer na technice. Rozprava k závodům.

 

(13) V pátek večer na technice. Rozprava k závodům.

(14) V pátek večer na technice. Rozprava k závodům.

(15) V pátek večer na technice. Rozprava k závodům.

(16) Sobota ráno na technice. Vysílače připravené na klasiku 2m.

 

Obrázek 116 z celkem 273, délka stránky 16, nalezeno obrázků 16. Řazeno vzestupně.
Stránka << | < | 1 2 3 4 5 | > | >>. Stránkování 16 | 32 | 64. Pořadí vzestupně | sestupně.
Šířka galerie 3 | 4 sloupce.

Nahoru