Skip navigation

OK2RKB | ENG · GER · RUS · FRA · POL · HUN · SPA | Main · Pos · Neg · IE+ · IE- · Prn · Pda · CSSoff

OK2PPK » Fotky » Rádiový orientační běh » ROB JTT Zubří 17.-19.5.2019 | ---

Foto z jarního soustředění SK Radiosport

17.-19. května 2019, rekreační středisko Zubří

Popis

Fotogalerie: rob190517

Zdroj obrázků: OK2PPK, Canon EOS600D a Samsung Galaxy XCover 4

Galerii sestavil: OK2PPK 30. května 2019

Počet obrázků: 180

Poznámky k fotogalerii:

Na jarní soustředění ROB v roce 2019 jsme s oddílem SK Radiosport vyrazili na Českomoravskou vysočinu do prostoru nacházejícího se v jihovýchodních svazích pod Pohledeckou skálou, kde jsme uspořádali 4 závody v rámci jihomoravského krajského přeboru. Centrem soutěží bylo rekreační středisko ZO OS KOVO ŽĎAS, a.s. u Zuberského rybníka v Zubřím, kam jsme neúspěšně plánovali už podzimní soustředění v roce 2016.

Jako první se v sobotu dopoledne běžela klasika 2m a souběžně s ní byla pro nejmenší postavená i liniová trať s kontrolami na 80m. Přihlášených závodníků bylo kolem 65, takže po sportovní stránce to bylo pro účastníky dobré, ale zvládnout to časově v pevném časovém režimu soustředění už bylo trochu horší. No nakonec se přehodil na sobotní odpoledne místo sprintů foxoring, na který nebylo nutné mít z lesa napřed staženou trať 2m, a startovka se sešlapala tak, aby během hodiny byli všichni v lese. Z 2m kontrol myslím závodníkům dělala nejvíce problémy čtyřka ve svahu.

V sobotu odpoledne se pokračovalo foxoringem, který připravila Lida. Stejně jako dopoledne byl start mimo tábor a cíl v táboře. Závodníci trochu zápasili hned na začátku s nalezením správné hromádky s mapami. Jak se jim dařilo na trati nevím, ale já se jako stavěč zapotil zase s mapou a hromádkami u kontroly 3. V mapě byla uprostřed kolečka hnědá puťka, ale v lese to tam bylo v reálu samý nevýrazný dolík a nevýrazná kupka, nebylo se čeho chytit. Poprolézal jsem to tam křížem krážem, nakonec mi z toho vyšla nějaká kupka se stromem jako nejpravděpodobnější odpovídající polohou mapě. Když jsem se o tom pak bavil s Lidou, tak se ukázalo, že kupku jsem hledal úplně zbytečně, tratě jsme totiž doma stavěli na podkladech 1:15000, kde tam ta puťka na monitoru nebyla vpodstatě vidět, takže Lida to tam zamýšlela vlastně jen jako prostý střed zákresu.

Nedělní dopoledne patřilo Martinovi a jeho klasice 80m. Už tak našponovaný časový limit na závod se ještě zkrátil posunutím oběda z 13 na 12h, a tentokráte bylo nutné mít před odpoledním sprintem techniku z lesa zpět. Poslední závodníci dobíhali opravdu až na oběd, takže jsme čekali připravení na kontrolách s telefonem do 12h na Martinovo volání, že můžeme balit. Na Martinově trati někteří závodníci hodnotili jako zajímavé a pozitivní umístění kontroly 2, kde bylo potřeba se dokázat rychle rozhodnout, zda ji vzít hned jako první.

Posledním závodem pak byly nedělní odpolední sprinty. Ty původně připravovala Míša, ale nakonec je do finále dotáhl Mirek. Startocíl byl v táboře, první úsek s pomalými kontrolami byl ve východní části mapy a druhý úsek s rychlými kontrolami v západní. U R5 jsem tam krapet zápasil s tím, že v té mírně odrostlé tyčkovině byl problém rozpoznat hranice mezi tou kapsou lesa a hustníkem okolo.

S balením sprintů jsme si zase docela počkali, než dorazili poslední závodníci. Stavěl jsem tři kontroly z rychlé sekce, která se šla stahovat poslední, takže jsem byl po návratu zpět docela překvapený, že jsou v centru ještě závodníci a ještě bude i vyhlášení, většinou se člověk vrací, až když jsou všichni pryč. Takže tentokráte jsem stihnul závěrečné vyhlášení i nafotit. Kdo máte zájem, tak níže jsou na prohlédnutí fotky z celé akce.

Náhled obrázků - stránka 1/12

(1) Jarní soustředění ROB 2019 Zubří.

(2) Rekreační středisko ZO OS KOVO ŽĎAS u Zuberského rybníka.

(3) Zuberský rybník.

(4) Hlavní budova s jídelnou.

 

(5) Chatky, kde jsme byli ubytovaní. U té v popředí, kde jsme měli umístěnou techniku, byl několikrát cíl závodu.

(6) Skalní útvar Velryba v lese nad táborem, zde byla na linii kontrola L3.

(7) Sobota dopoledne, klasika 2m a linie 80m, stavitel Pavel. Pokyny.

(8) Klasika 2m. Mapa.

 

(9) Linie 80m. Mapa. Raději jsme ji s Tomem vyfáborkovali dopředu už v pátek večer a Kuba na ni pak v sobotu ráno roznesl kontroly.

(10) Klasika 2m. Výsledky.

(11) Klasika 2m. Kontrola 1 na kótě 700 Olšinky nad táborem. Původně měla být více nahoře, ale nakonec jsem ji posunul až za hustník, tak aby nebyla vidět z trasy linie.

(12) Klasika 2m. Start pod druhou kótou 700m nad táborem.

 

(13) Klasika 2m. Start jsem měl na starost, takže je tady z něho jen pár fotek, na více nezbyl čas.

(14) Klasika 2m. Start.

(15) Klasika 2m. Start.

(16) Klasika 2m. A to už jsme zpět v cíli, byl v táboře u techniky (chatka 27).

 

Obrázek 116 z celkem 180, délka stránky 16, nalezeno obrázků 16. Řazeno vzestupně.
Stránka << | < | 1 2 3 4 5 | > | >>. Stránkování 16 | 32 | 64. Pořadí vzestupně | sestupně.
Šířka galerie 3 | 4 sloupce.

Nahoru