Skip navigation

OK2RKB | ENG · GER · RUS · FRA · POL · HUN · SPA | Main · Pos · Neg · IE+ · IE- · Prn · Pda · CSSoff

OK2PPK » Fotky » Rádiový orientační běh » ROB OP Malina 20.-22.10.2017 | ---

Foto z oddílového přeboru SK Radiosport

20.-22. října 2017, rekreační středisko Malina, Ruprechtov

Popis

Fotogalerie: rob171020

Zdroj obrázků: OK2PPK, Canon EOS600D

Galerii sestavil: OK2PPK 29. října 2017

Počet obrázků: 208

Poznámky k fotogalerii:

Podzimní oddílový přebor, kterým většinou uzavíráme sezónu, se v roce 2017 konal opět na Malině v Ruprechtově. Oproti minulé naší akci ve zdejší lokalitě proběhlo pár drobných změn. Hlavní lesní cesta podél tábora se změnila v asfaltku první třídy, kterou místním lesákům mohou závidět i mnohé silničky okresního rázu, v kuchyni tentokráte (úspěšně) vládl houf oddílových dobrovolnic a dobrovolníků, díky komornější sestavě jsme se všichni vešli do horního zděného baráku a počasí bylo ryze dušičkové - sobota vlhká a neděle mokrá.

Na sobotní dopoledne nachystal Martin závod nazvaný Okruhy sestavený z OB kolečka, sprintové osmdesátky a krátkého dvoumetru. Když jsem dával tři přidělené kontroly z 80m části do prostoru pasek, hustníků a ostružiní, tak jsem měl dost obavy, že mě závodníci budou chtít zadupat do země, ale nakonec se defenestrace nekonala a asi se to lépe obíhalo než to při stavění vypadalo. Na začátek nám do závodu trochu sprchlo, ale pak už bylo celkem rozumně.

Na sobotní odpoledne vymyslela Pavča závod dvojic. Do lesa jsme roznesli dvě klasické tratě, jednu na 2m a jednu na 80m, ve dvojici měl vždy jeden radio na 2m, druhý na 80m a dohromady jen jeden čip. Pravidla asi bude chtít ještě dopilovat, protože zpět se nám některé dvojice vracely rozdělené, a to že někdy velmi (kdo má pak držet přehled, kdo se už vlastně vrátil, když ani navrátivší se člen dvojice neví, kde má parťáka), ale jinak se závod myslím vydařil a rodily se různé taktické strategie, jak ve dvojici postupovat. Večer pak ještě Lída rozházela po obvodu tábora 10 mikrofoxů s odrazkama, takže byl ještě takový malý noční závod.

V noci na neděli se rozpršelo a déšť vydržel až do odpoledne, a tak Lídina klasika na 2m byla nejmokřejším závodem víkendu. Na Jirkovo přání byla jedna z kontrol na klasice zdvojená, byly na ní nainstalovány těsně vedle sebe dva vysílače, jeden na kmitočtu tratě, a druhý na jiném kmitočtu s rychlejším klíčováním. Jeden měl mít naši anténu a jeden chebáckou a neměli jsme dopředu nikomu říkat, která je která. Tak zpětně mohu prozradit, že na hlavní trati byla na kontrole 4 chebácká anténa a naše byla na druhém vysílači s jiným kmitočtem a rychlejším klíčováním. Za tuhle srandu jsem při stavění proklel celý svět, když jsem asi 15 minut lozil v dešti po lese s neustále zamlženými brýlemi a snažil se najít správný strom se správně rozloženými větvemi kam by to vše šlo narvat, s vědomím Lídina pokynu, že kontroly jsou skoro těsně na 500m od sebe, takže se ze zákresu nedá uhnout ani vzad, ani vlevo, ani vpravo, a pak se to snažil vše na strom nainstalovat s anténami ve stejné výši a zároveň jsem nesměl utrhnout koax na jedné z antén, který měl opletení zralé na upadení od ní. To je důvodem, proč se nestihl zase start 10:00, dvojku, kterou jsem stavěl až po čtyřce, jsem stačil zapnout až do relace od 10:01.

Vrátím se ještě k té instalaci zdvojené čtyřky. Pokud z toho někdo chcete usuzovat, co jak měřilo, tak naše anténa byla ve standardní instalaci na plnou délku koaxu s vysílačem na zemi, z pohledu od tábora byla nalevo od stromu, předsazená trochu blíže k táboru, chebácká byla ve směru od tábora napravo od stromu a posunutá trochu směrem za strom a byla asi o 2-3cm výše než naše (tak, aby se ve větru antény nemohly dotýkat prvky), středy antén byly asi lambda půl od sebe. Chebácká byla svým středem od stromu dále než lambda čtvrt, prvky se stromu nedotýkaly, kdežto naše se ho jedním prvkem dotýkala a byla svým středem ke stromu blíže.

Kdo máte zájem, tak zde jsou z tohoto závěru liškařské sezóny 2017 k prohlédnutí fotky.

Náhled obrázků - stránka 1/13

(1) Centrem oddílového přeboru bylo RS Malina v Ruprechtově.

(2) Tentokráte jsme se na Malině s ubytováním vešli do horního zděného baráku.

(3) Sobota dopoledne, okruhy, stavitel Martin. Pokyny.

(4) Sobota dopoledne, okruhy. Mapa. Vlevo nahoře 80m, vpravo 2m a vlevo dole OB.

 

(5) Sobotní okruhy. Kontrola 85. V lese je mlhavo a mokro, dušičkové počasí.

(6) Sobotní okruhy. Kontrola 84. Zarostlé paseky, hustníky z dvoumetrových stromků a všude rozeseté ostružiní - terén jako dělaný na stavění osmimetrových antén s protiváhami.

(7) Sobotní okruhy. Pohled od kontroly 84 směrem kterým si myslím, že asi mám postavit 83.

(8) Sobotní okruhy. Toto je dofocené až po závodě, pohled od 84 směrem na 85.

 

(9) Sobotní okruhy. A další fotka udělaná až při balení tratě, opět pohled od 84, tentokráte k 83.

(10) Sobotní okruhy. Kontrola 83. Rozpršelo se. Tady už jsem opravdu nevěděl, kam to dát, všechny stromky byly maličké, nebylo to kam zamknout. Mám málem čtvrt hodiny zpoždění, a ani netuším, že na startu si trať neodposlechli a už vesele startují, ikdyž 83 ještě nejede.

(11) Sobotní okruhy. Tento pohled je opět dofocený až po závodě, mělo by to být od 83 směrem někam na 85.

(12) Sobotní okruhy. Vracím se na startocíl, obcházím to od 83 po cestě, potřebuji si zkontrolovat, že jsem se s 83 trefil na správné místo, a taky mám už hustníků a ostružiní plné zuby. Někde pod 82 potkávám závodníky.

 

(13) Sobotní okruhy. Jaruška.

(14) Sobotní okruhy. Startocíl. Martin, Kuba, Pavel, Berťa.

(15) Sobotní okruhy. Startocíl. Nalevo Tom s Mirkem, stavěči dopolední tratě, a uprostřed autor tratě Martin.

(16) Sobotní okruhy. Startocíl. Anežka, Honzík.

 

Obrázek 116 z celkem 208, délka stránky 16, nalezeno obrázků 16. Řazeno vzestupně.
Stránka << | < | 1 2 3 4 5 | > | >>. Stránkování 16 | 32 | 64. Pořadí vzestupně | sestupně.
Šířka galerie 3 | 4 sloupce.

Nahoru