Skip navigation

OK2RKB | ENG · GER · RUS · FRA · POL · HUN · SPA | Main · Pos · Neg · IE+ · IE- · Prn · Pda · CSSoff

OK2PPK » Fotky » Rádiový orientační běh » ROB JTT Protivanov 5.-8.5.2017 | ---

Foto z jarního soustředění SK Radiosport

5. - 8. května 2017, rekreační středisko Protivanov

Popis

Fotogalerie: rob170505

Zdroj obrázků: OK2PPK, Canon EOS600D

Galerii sestavil: OK2PPK 19. května 2017

Počet obrázků: 444

Poznámky k fotogalerii:

Týden po O-sport cupu 2017 jsme s naším oddílem znovu zamířili do stejných lesů kolem vrchu Skalky nedaleko Protivanova na letošní jarní soustředění ROB. Ubytovaní jsme byli také ve stejném středisku RS Protivanov a i tento víkend byl prodloužený o květnový svátek, takže jediný rozdíl byly asi jen trochu jiné použité výřezy map a o poznání přívětivější počasí.

Plánovaný páteční program rozboural odpolední liják, ale v sobotu dopoledne už se na nás smálo sluníčko a Steve se svojí krátkou tratí 2m. Odpolední foxoring v Mírově podání byl napřed mírně ohrožen tím, že se nám z krátké 2m nevrátila Terka, ale vše dobře dopadlo, posádka jednoho vozu ji brzo objevila cestou do Protivanova, hledání bylo zrušeno a foxoring úspěšně proběhl. Večer po vyhlášení pak ještě Jirka donesl hromádku starých liškových přijímačů a vysílačů a improvizovanou výstavku doplnil svým vyprávěním o jejich historii a vlastnostech. (Ve vyprávění padla info o tom, že obsluhy k vysílačům tehdy fasovaly velké akumulátory - na webu OK2RKB v Textech v Kronice ve Vánočním závodu 1999 je na konci jejich fotka, teda moc z nich vidět není, jsou tam zapadané sněhem)

Na nedělní dopoledne si na závodníky připravila Míša sprinty. Odpoledne jsem pak já stavěl klasiku 80m se startem na Skelné huti a cílem v táboře. To už to ale počasí nevydrželo a na konci startů přes nás přešla krátká přeháňka. Z odpolední tratě se nám nevrátili Terka s Vítkem, tak jsme během stahování tratě už začali pročesávat okolí kontrol, kde by se mohli pohybovat. Ale vše opět dopadlo dobře, do cíle dorazil Vítek, nahlásil, že Terka je zraněná a kde ji najdeme. Terka si vyhodila kotník, desetiletý Vítek jí půjčil svoji bundu a sehnal v lese pomoc cykloturistů, kteří ji dopravili na Skelnou huť poblíž místa startu, a pak nám dokázal přesně popsat, kde Terka je. Večer při vyhlášení si za toto z rukou Jirky převzal cenu Fair play.

Pondělí dopoledne se běžela klasika 2m, kterou postavil Ivo. Měl to poněkud ztížené, protože původně závod chystal jako 80m a na poslední chvíli, když se ukázalo, že díky drobnému organizačnímu opomenutí máme připravené dvě klasiky na 80m a ani jednu na 2m, to předělával na opačné pásmo. Program soustředění byl pak zakončen pondělním odpoledním Lídiným orientačním během.

Kdo máte zájem, tak tady jsou z toho nějaké fotky (včetně záběrů z té výstavky staré techniky).

Náhled obrázků - stránka 1/28

(1) Rekreační středisko Protivanov. Pohled od rybníku.

(2) Parkoviště a jídelna.

(3) Chatky.

(4) Hřiště.

 

(5) Březová alej k rybníku.

(6) Protivanovský rybník.

(7) Protivanovský rybník.

(8) Pohled kolem rybníku k mostku.

 

(9) Pohled od jídelny směrem k mostku.

(10) Pohled od mostku podél druhého břehu rybníku.

(11) Huťský potok nad můstkem.

(12) Pohled od lesa k mostku.

 

(13) Z pátku fotky nemám, takže začínáme až sobotou. Program soustředění.

(14) Sobota dopoledne, krátká trať 2m, stavitel Steve. Pokyny.

(15) Krátká trať 2m. Mapa.

(16) Krátká trať 2m. Kontrola 4. Tady jsem měl dost problémy, rozměry zamykacího lanka a provázku od 2m antény nebyly kompatibilní s okolním stožárovým lesem.

 

Obrázek 116 z celkem 444, délka stránky 16, nalezeno obrázků 16. Řazeno vzestupně.
Stránka << | < | 1 2 3 4 5 | > | >>. Stránkování 16 | 32 | 64. Pořadí vzestupně | sestupně.
Šířka galerie 3 | 4 sloupce.

Nahoru