Skip navigation

OK2RKB | ENG · GER · RUS · FRA · POL · HUN · SPA | Main · Pos · Neg · IE+ · IE- · Prn · Pda · CSSoff

OK2PPK » Fotky » Rádiový orientační běh » ROB MČR 4D Jevíčko 3.-7.7.2015 | ---

Foto z 4-denních závodů v ROB 2015 u Jevíčka

3.-7. července 2015, Jevíčko a okolí

Popis

Fotogalerie: rob150703

Zdroj obrázků: OK2PPK, Canon EOS600D

Galerii sestavil: OK2PPK 21. července 2015

Počet obrázků: 500

Poznámky k fotogalerii:

V tropickém vedru na začátku července 2015 pořádal náš oddíl 4-denní závody MČR v ROB v okolí Jevíčka. Už sobotní klasika na 80m ve stráních nad údolím Nectavy dala jak enormním teplem, tak i tratěmi a terénem závodníkům hodně zabrat. Na kontroly jsme nakonec - přes různící se názory mezi organizátory - táhli 1 až 2 kanystříky s vodou pro závodníky, a nevím jak jinde, ale u mě to nestačilo. Docela mě to překvapilo, srovnával jsem to s Vidnavou, kde jsem v horku na kontrolu položenou hodně nahoře fasoval také butelku s vodou pro závodníky a po závodě jsem ji skoro všechnu vyléval. Mno tentokráte by se asi zaprášilo i po celé cisterně.

V neděli se kromě závodníků pěkně zapotili i organizátoři. Byly naplánovány dva závody ze den, dopoledne sprinty a odpoledne štafety, oboje poblíž Šubířova. A dopoledne se nám podařilo bohužel postavit diváckou kontrolu mimo mapu, Míra rozvážel obsluhy autem, přejel odbočku, neměl s sebou buzolu a bohužel místo o kousek dál vypadalo dost podobně jako to, kde měl správně být, a průser byl na světě, někdo ze závodníků podal stížnost a tu nezbylo než uznat. Ten den byl celý nějaký zakletý, měli jsme od rána problémy s majákem, který měl z neznámých důvodů menší výkon a nepomohlo ani vyměnit ho za zálohu, odpoledne, když jsme spouštěli trať na štafety, tak byl maják zase čajový, ikdyž se na něj vzaly úplně jiné 2 vysílače, to už jsme šli samozřejmě rovnou po anténě, jenže záložní anténa zůstala ležet na technice, tak jsme museli stáhnout z nejbližší kontroly její náhradní anténu, a nakonec se to naštěstí vše stihnulo zavčas před startem. Když jsme se pak po závodě sesbírali z lesa, tak Pavča nás ještě potěšila informací, že se do map na štafety zapomělo zakreslit start, cíl a diváckou kontrolu, prostě den blbec.

V pondělí Hroudýs jakožto stavitel tratí klasiky 2m poblíž Pohory a Úsobrna neponechal nic náhodě a umístění kontrol si šel osobně prověřit. Byl jsem na kontrole blíže startu, tak přese mě většina závodníků probíhala celkem svěží, ale ti, co zvolili jiné pořadí a došli na mě v závěru, tak nevypadali o moc lépe než v sobotu, opět byl přes poledne pařák jak blázen. Technika fungovala, ale podobně jako na klasice 80m došlo ke zranění jednoho ze závodníků.

Úterní foxoring Míša postavila opět nad údolím Nectavy, pro změnu na jeho jihozápadní straně s cílem u Biskupic. Kvůli trvajícímu tropickému počasí se před závodem řešila zase voda na kontrolách, nakonec byla zamítnuta kvůli potenciálnímu navádění závodníků na foxoringové kontroly a bylo raději zřízeno jedno místo mimo kontroly, kde se mohli závodníci dojít napít. V úplném závěru závodu nás málem postihl jeden kiks softu na cíli, kde z něj vylezlo, že už jsou všichni závodníci zpět, a jen díky tomu, že to některé obsluhy kontrol briskně rozporovaly, že viděly u sebe nedávno 2 lidi, tak se to nechalo znovu prověřit, a stahování tratě se zarazilo.

Tak to byly 4 dny v tropickém peklíčku u Jevíčka. A kdo máte zájem, tak tady jsou z toho zase fotky.

Náhled obrázků - stránka 1/32

(1) Centrum soutěže v Domově mládeže v Jevíčku.

(2) Část závodníků byla ubytována poblíž v tělocvičně.

(3) Sobota, etapa 1, klasika 80m, severovýchodně od údolí Nectavy.

(4) E1. Ráno na technice.

 

(5) E1. Obsluhy vyráží.

(6) E1, klasika 80m, kontrola 4, pod Trpínem.

(7) E1, kontrola 4, na ostrohu mezi dvěma větvemi údolí.

(8) E1, kontrola 4. Pohled směrem ke kontrole ze záhybu cesty nad ní, kontrola byla u hřbítku na pravé straně.

 

(9) E1, kontrola 4. Průběhy. Bylo velké vedro a terén i trať byly náročné, takže většina lidí na mě dorazila viditelně utahaná.

(10) E1, kontrola 4. Průběhy.

(11) E1, kontrola 4. Průběhy.

(12) E1, kontrola 4. Průběhy.

 

(13) E1, kontrola 4. Průběhy.

(14) E1, kontrola 4. Průběhy.

(15) E1, kontrola 4. Průběhy.

(16) E1, kontrola 4. Průběhy.

 

Obrázek 116 z celkem 500, délka stránky 16, nalezeno obrázků 16. Řazeno vzestupně.
Stránka << | < | 1 2 3 4 5 | > | >>. Stránkování 16 | 32 | 64. Pořadí vzestupně | sestupně.
Šířka galerie 3 | 4 sloupce.

Nahoru