Skip navigation

OK2RKB | ENG · GER · RUS · FRA · POL · HUN · SPA | Main · Pos · Neg · IE+ · IE- · Prn · Pda · CSSoff

OK2PPK » Fotky » Rádiový orientační běh » ROB OP Nesměř 17.-19.10.2014 | ---

Foto z oddílového přeboru SK Radiosport

17.-19. října 2014, rekreační středisko Nesměř

Popis

Fotogalerie: rob141017

Zdroj obrázků: OK2PPK, Canon EOS600D

Galerii sestavil: OK2PPK 26. října 2014

Počet obrázků: 258

Poznámky k fotogalerii:

Letošní jarní pobyt na Nesměři u Velkého Meziříčí se nám líbil, a tak padl návrh uspořádat zde i podzimní soustředění. A stalo se, a tak jsme se zde opět sešli na říjnovém oddílovém přeboru SK Radiosport Bílovice nad Svitavou. Oproti minule jsme se vzhledem k roční době akorát přestěhovali z chatiček do horní zděné budovy.

V pátek večer jsme v jedné z učeben nejprve uspořádali malou oslavu a na počest letošních úspěchů oddílu a jeho členů jsme spořádali jeden obří dort. Nad ránem v sobotu si pak Jura s Ivou dali malou bojovku, kdy neubránili proti vetřelcům spodní patro v budově. Probudila mě nějaká oranžová záře a bez brýlí a rozespalý jsem měl dojem, že po pokoji se pohybuje nějaká postava. Ta vzápětí prohlásila něco jako ... to je vpořádku ... přepadly nás ..., to teda právě probuzeného člověk moc neuklidní, až vzápětí jsem nějak vzal na vědomí zbytek věty .... myši, sežraly tatranky, stěhujeme se k vám. Nutno dodat že chudák myš tu opovážlivost pak zaplatila životem, když nad ní další noc sklapla pastička.

Ale zpět k přeboru. V sobotu ráno jsme v zatím mlhavém počasí vyráželi do ještě pěkně mokrého lesa postavit dle Lídina návrhu 80m trať doplněnou o několik úkolů a foxoringové a OB kontroly. Startovalo se i končilo u baráku v táboře, samotná trať 80m kontrol byla navržena jako krátká, ale ty dodatečné úkoly ji někomu i docela dost natáhly a vzbudily mezi doběhnuvšími i řadu diskuzí. Houbařská sekce zaznamenala opět solidní úlovky. Mlha brzy dopoledne zmizela a ze soboty byl nádherný podzimní den.

Pavča chystala na sobotní odpoledne speciální závod pro dvojice tvořené vždy jedním zkušenějším a jedním méně zkušeným závodníkem, skládající se z 2m, 80m a OB části. Čáru přes rozpočet jí udělala řeka Oslava, voda od jara stoupla tak, že se přes splav nedalo dostat na mapu Rohovec. Odpoledne jsme tedy zamířili znovu na mapu Nesměř, do její severní části. Startocíl a hlavní cesta přes něj byly na slunku až do jeho západu, takže po této stránce to nebyla špatná volba. Smůly si v sobotu odpoledne vrchovatě nabral Tom když jeli s Vaškem autem postavit 2m část tratě. Kousek za táborem na jedné z nespočtu děr na jediné místní příjezdové asfaltce do areálu prorazil olejovou vanu u auta.

Nedělní závod si vzala na starost Lucka a postavila opět na mapě Nesměř klasickou trať v pásmu 2m. Ta mapa není až zase tak velká a vršků je zde jen omezené množství, takže trať probrala skoro celou mapu. Počasí se rozhodlo, že nám pro změnu ukáže typický dušičkový ráz - zataženo, mlha, trochu mrholilo a nahoře profukovalo. Do oběda jsme to stihnuli i se sbalením tratě, takže po něm se už jen dopakovalo, naložilo do aut a ještě jednou jsme se sešli na druhém a posledním vyhlášení.

A kdo máte zájem, tak tady máte z celé akce zase nějaké fotky, letos to budou zřejmě poslední z lišky, které sem dávám, tak nějak nám zase končí sezóna. Takže naviděnou v roce 2015 až nám zase roztají ledy (jestli nějaké budou).

Náhled obrázků - stránka 1/17

(1) Scházíme se v pátek večer v jedné z učeben v rekreačním středisku v Nesměři.

(2) Chystá se malá oslava.

(3) Na oslavu letošních úspěchů oddílu a jeho členů spořádáme tohle fotbalové hřiště.

(4) Slova se ujímá Jirka.

 

(5) Tři, dva, jedna ..

(6) A už se to porcuje.

(7) A už se to jí.

(8) Sobota dopoledne, pokyny pro 80m trať vylepšenou o nějaké foxoringové a OB kontroly a hrst úkolů. Stavitel Lída, mapa Nesměř.

 

(9) Startovka na sobotu dopoledne.

(10) Sobota dopoledne, mapa. Berte ji s rezervou, Lída říkala když jsem to fotil, že některé kontroly ještě doladí až při roznášce.

(11) Sobota ráno, zatím je teda mokro a mlha, ale vypadá to, že se to možná protrhá.

(12) Hlavní výpadovka z tábora do spodní části mapy Nesměř. Ty kaménky pěkně klouzaly.

 

(13) Cesta ke kontrole 1, mlha se trhá a vylézá sluníčko.

(14) Kontrola 1, mezi cestou a loukou nad ní.

(15) Úkol u kontroly 1.

(16) Foxoringová kontrola B (72).

 

Obrázek 116 z celkem 258, délka stránky 16, nalezeno obrázků 16. Řazeno vzestupně.
Stránka << | < | 1 2 3 4 5 | > | >>. Stránkování 16 | 32 | 64. Pořadí vzestupně | sestupně.
Šířka galerie 3 | 4 sloupce.

Nahoru