Skip navigation

OK2RKB | ENG · GER · RUS · FRA · POL · HUN · SPA | Main · Pos · Neg · IE+ · IE- · Prn · Pda · CSSoff

OK2PPK » Fotky » Rádiový orientační běh » ROB JTT Nesměř 1.-4.5.2014 | ---

Foto z jarního soustředění SK Radiosport

1.-4. května 2014, rekreační středisko Nesměř

Popis

Fotogalerie: rob140501

Zdroj obrázků: OK2PPK, Canon EOS600D

Galerii sestavil: OK2PPK 25. května 2014

Počet obrázků: 244

Poznámky k fotogalerii:

První čtyři májové dny roku 2014 jsme prožili v pěkném okolí rekreačního střediska Nesměř nedaleko Velkého Meziříčí, kde náš oddíl ROB uspořádal své jarní tréninkové soustředění, a během něho celkem sedm různých závodů. Kdo máte zájem, tak tady je k prohlédnutí výběr z toho, co jsem v průběhu soustředění nafotil.

A jak bylo? Ve čtvrtek krásný slunečný den a hned dopoledne po příjezdu mišmaš trať z 80m, 2m a OB kontrol na mapě Nesměř. Odpoledne jsme se poté, co vyslaní průzkumníci prověřili možné přechody přes řeku, přesunuli přes splav nad táborem za Oslavu na mapu Rohovec, kde Pavla postavila opět kombinovanou trať z OB a 80m kontrol se startem nahoře na hřebeni a cílem pod pěkným srázem dole naproti splavu. A na závěr dne proběhlo večer pod Jirkovým vedením školení rozhodčích 2. a 3. třídy.

V pátek následoval další slunečný den a Lucčina dopolední kombinovaná trať z 2m a OB kontrol na mapě Nesměř a na odpoledne byl přesunut krajský přebor ve foxoringu. Ten postavila Lída pro změnu zase za řekou na Rohovci. Večer pak Jirka uspořádal školení o obsluze techniky, povinné pro většinu přítomných, a navečer se nám také poněkud zkazilo počasí a začalo pršet.

V sobotu se částečně vyplnily původní pesimistické předpovědi o škaredém počasí, výrazně se ochladilo a zatáhlo, ale déšť přešel naštěstí hned ráno. Dopoledne proběhl naplánovaný krajský přebor na 2m klasické trati. Trať jsem navrhoval já a děkuji tímto všem, kdo mi pomáhali s realizací, a obzvláště velké díky patří Hroudýsovi za perfektní oponenturu k návrhu trati a dopolední roznos tří kontrol, který zvládl takřka v závodním tempu. Omlouvám se zároveň všem, kdo jste po mně měli problém přečíst x-kráte přeškrtávané pokyny, dle doporučení od Jirky jsem na poslední chvíli přesunoval start i cíl, měnil celou trať a i tratě pro jednotlivé kategorie, takže se škrtalo, přepisovalo a na více už nezbyl čas.

Sobotní odpoledne patřilo krajskému přeboru na 80m klasické trati. Ivo trať postavil na mapě Nesměř a protáhl na ní závodníky po celém jejím prostoru. Cíl byl takticky umístěný přímo v táboře. Morální uznání patří Kubovi Hroudovi, který ač si na trati odrovnal nohu, tak se dokázal sám dobelhat se všemi kontrolami až do cíle. Večer pak následovalo, stejně jako v předchozích dnech, tradiční vyhlášení, a po něm měli ještě závodníci od Jirky naordinován společný rozbor jejich postupů na tratích.

Poslední den - v neděli - se na nás od rána už zase usmívalo sluníčko. Přehozením foxoringu na pátek se na nedělní dopoledne mohly přesunout sprinty. Trať navrhnul Míra kolem tábora na mapě Nesměř, nejprve se běžela část s pomalými kontrolami v severnější části, a potom s rychlými v jižnější. Pro zájemce ještě Jirka domluvil s vedoucím OB oddílu, který měl také na Nesměři soustředění, že si můžeme zaběhnout "na dotyk" jejich trať. Odpoledne pak již následovala jen obvyklá klasika - rychle zabalit, naložit, poslední vyhlášení a kolem druhé hodiny jsme se začali rozjíždět domů.

Náhled obrázků - stránka 1/16

(1) Začínáme. Domluvená skupina účastníků se nás sešla už po 9h a hned jsme vyrazili stavět trať.

(2) Trať je postavená a Jirka rozděluje techniku a vydává mapy.

(3) Pokyny a mapa OB kontrol ke čtvrteční dopolední trati 2m-80m-OB na mapě Nesměř.

(4) Mapa 80m kontrol ke čtvrteční dopolední trati 2m-80m-OB na mapě Nesměř.

 

(5) Nejmladší účastník soustředění.

(6) Petra, Jarmilka. Závodníci se postupně vydávají na trať čtvrtečního dopoledního závodu.

(7) Dominik.

(8) Terka.

 

(9) Tonda.

(10) Jirka.

(11) Rodinný doběh.

(12) Hanka.

 

(13) Lída.

(14) Iva, Zuzka, Klárka.

(15) Dáme si malou procházku po táboře. Toto je budova na jeho spodním konci, kde jsme byli ubytovaní.

(16) Pohled od naší budovy směrem k hlavní budově, v popředí je barák se sociálním zázemím pro chatky a za ním jídelna.

 

Obrázek 116 z celkem 244, délka stránky 16, nalezeno obrázků 16. Řazeno vzestupně.
Stránka << | < | 1 2 3 4 5 | > | >>. Stránkování 16 | 32 | 64. Pořadí vzestupně | sestupně.
Šířka galerie 3 | 4 sloupce.

Nahoru