Skip navigation

OK2RKB | ENG · GER · RUS · FRA · POL · HUN · SPA | Main · Pos · Neg · IE+ · IE- · Prn · Pda · CSSoff

OK2PPK » Fotky » Rádiový orientační běh » ROB KP Veselice 30.3.2014 | ---

Foto z 2. oblastní soutěže JM kraje 80m a 2m

30. března 2014, Veselice - Podvrší

Popis

Fotogalerie: rob140330

Zdroj obrázků: OK2PPK, Canon EOS600D a Olympus C750UZ

Galerii sestavil: OK2PPK 6. března 2014

Počet obrázků: 167

Poznámky k fotogalerii:

Naši druhou letošní oblastní soutěž v ROB si vzal na starost Míra L. a postavil obě tratě na mapě Palava severovýchodně od Blanska s centrem soutěže nedaleko rozhledny na Podvrší u obce Veselice. Dopoledních 80m a linie na 2m využívaly jižnější stranu mapy, odpolední 2m se přesunuly více severněji, a vynechán byl jihozápadní cíp prostoru. Oproti loňské druhé oblastce se nekonaly žádné sněhové závěje, naopak bylo excelentní slunečné jarní počasí. Vzhledem k tomu, že v lesích se tam mohutně kácí, tak to bylo fajn, protože jinak by asi z řady cest byl nepříjemný rozježděný blátivý tankodrom.

Na stavbu se nás tentokráte sešlo více, oproti minule se přidal ještě Jirka V. a Valerie na linii, takže Míra naordinoval klasický postup stavění, kdy se nejprve rozjel dopolední závod a teprve v jeho druhé části se stavěla odpolední trať, což vzhledem k prolínání obou tratí ve střední části mapy bylo i celkem potřebné, aby některé kontroly 2m nenašli závodníci omylem už dopoledne. Vysílače byly nastavené na zapnutí ve 12h, a zhruba v té době byla trať i postavená, jenže nás doběhla změna času na letní zcela jinak, než jsme čekali. Vysílače totiž zapnuly ve 12h, ale "zimního času", takže se startem odpoledního závodu se nakonec muselo počkat až po 13h.

Ze závodů jsem zase nafotil serii snímků, není tam jako vždy úplně vše, chybí začátek startů 80m a tím pádem i vlastně celé linie, doběhy 80m a vyhlášení 2m, v té době jsem byl někde na trati stavět nebo balit vysílače. A pár fotek z doby, kdy jsem se pohyboval po trati, jsem pro jistotu skonil, byly beznadějně přepálené - není nad to zapomenout na drobnost, že vestavěný blesk narozdíl od externího neumí vysokorychlostní synchronizaci a čas 1/200s je prostě při dané cloně na přímém slunci moc dlouhý.

Pro ty z vás, kdo se nebyli podívat nahoře na rozhledně na Podvrší vedle centra soutěže, jsem za fotky ze závodů na konec této fotogalerie přidal nějaké pohledy z ní. Jsou ze srpna 2009, kdy jsme tady byli v okolí na výletě s Tomem M. a Hankou N. a stavili jsme se i na rozhledně. Nějaká moc zázračná viditelnost tehdy ale nebyla a focené to bylo v té době už morálně zastaralým foťákem, takže pohledy ve stylu "a 150km támhle tím směrem jsou vidět Alpy" nečekejte.

Náhled obrázků - stránka 1/11

(1) Scházíme se ráno po půl deváté u centra soutěže. Tom jede autem do Obůrky a odtud jde na 84, Jirka míří na 81 a pak až dozadu ke Sloupečníku na 83 a na mě vyšly 82 a 85 na hřbítku mezi Suchým a Tmavým žlebem.

(2) Mapa dopoledního závodu na 80m. Mapu linie nemám, tu stavěla myslím Valerie a trať začínala od startu směrem dolů na jihovýchod.

(3) Kontrola 82. Byla na hřbítku mezi Tmavým a Suchým žlebem poblíž zaniklé obce Bezděčice.

(4) Kontrola 82. Dal jsem ji do pásu listnatých stromků mezi vysokým a nízkým jehličnatým porostem.

 

(5) Přes hradbu stromků nasvícených ostře sluncem nebyl lampion kontroly 82 od cesty vidět.

(6) Kontrola 85. Byla kousek nad spojením Tmavého a Suchého žlebu na východním svahu Tmavého žlebu.

(7) Kontrola 85. Vysoký les ve svahu byl kompletně vykácený a zůstal tam jen špatně průchodný hustník, takže když jsem chtěl dodržet zákres, tak mi nezbylo než vysílač dát na kraj hustníku.

(8) Nad kontrolou 85, pohled přes Tmavý žleb severním směrem, zhruba tím směrem byla 83.

 

(9) V lesích se tam mohutně kácí, takže můžeme být rádi za atypickou zimu, jinak bychom se na cestách topili v bahně. Tohle je rozcestí kousek pod 82, na fotce to tak nevyzní, ale byl tam slušný tankodrom.

(10) Cesta nad 82, pohled přes paseky někam směrem k Podvrší.

(11) Start dopoledního závodu 80m a linie. Byl na modré značce zhruba v půlce mezi Podvrším a Obůrkou.

(12) Start 80m. Jirka, Miriam.

 

(13) Start 80m. Jakub, Petr.

(14) Start 80m.

(15) Start 80m. Jirka.

(16) Start 80m. Martin, Jozef.

 

Obrázek 116 z celkem 167, délka stránky 16, nalezeno obrázků 16. Řazeno vzestupně.
Stránka << | < | 1 2 3 4 5 | > | >>. Stránkování 16 | 32 | 64. Pořadí vzestupně | sestupně.
Šířka galerie 3 | 4 sloupce.

Nahoru