Skip navigation

OK2RKB | ENG · GER · RUS · FRA · POL · HUN · SPA | Main · Pos · Neg · IE+ · IE- · Prn · Pda · CSSoff

OK2PPK » Fotky » Rádiový orientační běh » ROB KP Žebětín 1.3.2014 | ---

Foto z 1. oblastní soutěže JM kraje 80m a 2m

1. března 2014, Žebětín - Helenčina studánka

Popis

Fotogalerie: rob140301

Zdroj obrázků: OK2PPK, Canon EOS600D

Galerii sestavil: OK2PPK 7. března 2014

Počet obrázků: 137

Poznámky k fotogalerii:

První naši letošní oblastku už tradičně uspořádal Hroudýs v lesích na západ od Bystrce. Centrum bylo u Helenčiny studánky a na mapě Lipový vrch byla západní strana využita pro dopolední trať 2m a odpolední trať 80m ležela za "demarkační linií" lesní asfaltky ve východní části prostoru. Linii 80m pak Petr namotal jižně od centra soutěže. Původně měl být napřed závod na 80m, ale protože odpoledne začínal v 15h na VKV radioamatérských pásmech velký závod, tak se přehozením pásem eliminovalo případné rušení příjmu na 145MHz silnými stanicemi. A díky tomu přesunu se nakonec měnila úplně i trať linie.

Po zkušenostech z loňského Hvozdce Hroudýs na tento závod navrhl jiný způsob stavění tratí - rozhodl se je všechny zprovoznit ještě před příchodem závodníků, tak aby závodníci nemuseli na odpolední start dlouho čekat, než bude druhá trať funkční. A vzhledem k tomu, že do centra soutěže se nedalo dojet autem, a stavěčů bylo málo, tak jsme raději nic neponechali náhodě, techniku jsme si převzali už v pátek, postup při stavbě jsme si domluvili v týdnu před závody, Hroudýs raději postavil i antény od tří kontrol 80m a nafáborkoval linii už den dopředu, start jsme posunuli až na 11h, a v sobotu ráno jsme mohli vyrazit do lesa s tím, že se neztrácel čas rozdělováním techniky a přemýšlením kdo kam půjde. Všechny tři tratě se nám nakonec podařilo před plánovaným časem startu skutečně zprovoznit, takže Petr mohl (až na menší problém s chybějící druhou cílovou jednotkou) spustit odpolední start vpodstatě kdykoliv, jak to bude vhodné.

Zkusil jsem zase nafotit nějakou ucelenou obrazovou reportáž z celého dne, tady ji máte. Vyhlášení a dopolední závod je tam vpodstatě celý, ale z odpoledních 80m skoro žádné fotky nemám, stahovali jsme s Tomem v té době trať 2m, takže nezbyl čas.

Náhled obrázků - stránka 1/9

(1) A jdeme stavět, Tom mě právě vysadil vzadu u cesty k 25 a sám ještě popojede k 24. Hroudýs touto dobou pochoduje zespodu od Bystrce směrem na 85. Zatím je poněkud sychravo.

(2) Mapa podle které jsme stavěli všechny tři tratě najednou.

(3) Detailní popisy umístění kontrol, jak nám je Hroudýs - jako vždy naprosto precizně - připravil, vlevo 2m, vpravo 80m.

(4) Kontrola 25, visela na stromě tak metr nad zemí kvůli krátkému zamykacímu lanku.

 

(5) Kontrola 25, pohled od jihu, za údolím je vidět hřbítek, na kterém byla směrem vpravo kontrola 23.

(6) Kontrola 23. Nakonec byla na nejbližším použitelném stromě poblíž mohutného buku, který jsem měl zapsaný v itineráři od Hroudýse, ale na který se liška nedala nainstalovat.

(7) Kontrola 23, pohled od severu. Doprava dolů údolím vedla cesta, po které se dalo dostat až pod 25 a směrem doleva po hřebenu byla 21.

(8) Kontrola 21. Tady jsem byl rád za detailní popis od Hroudýse, strom jsem našel, ale kontrola zase visela kus nad zemí kvůli krátkému lanku.

 

(9) Kontrola 21, pohled od severovýchodu. Asi 150m směrem doprava vedla přes vršek lesní asfaltka a měl jsem obavy, že z ní bude vidět až na lišku, ale když jsem to pak kontroloval, tak jsem kontrolu neviděl, ikdyž jsem věděl, kde je.

(10) Kontrola L3, byla vystrčená tak 80m od velkého lampionu směrem JJV na kraj palouku.

(11) Kontrola L3, pohled ze strany od tratě linie.

(12) Kontrola L2. Dal jsem ji dle Hroudýsova pokynu až za hrbek, který byl jižně od tratě linie.

 

(13) Kontrola L2. Pohled severním směrem, linie vedla za hrbkem kolem hustníku.

(14) Maják 2m. Ten se pouštěl jako poslední v 10:35, jinak všechny tři tratě běžely komplet už kolem 10:15.

(15) Centrum soutěže bylo u Helenčiny studánky.

(16) Start 2m a linie, koridor 2m doleva po zelené a linie dál po rozježděné cestě. Začíná se trhat oblačnost a odpoledne bude docela pěkně.

 

Obrázek 116 z celkem 137, délka stránky 16, nalezeno obrázků 16. Řazeno vzestupně.
Stránka << | < | 1 2 3 4 5 | > | >>. Stránkování 16 | 32 | 64. Pořadí vzestupně | sestupně.
Šířka galerie 3 | 4 sloupce.

Nahoru